+370 655 05109 pagalba@91.lt
Select Page
Print Friendly, PDF & Email

ALIEJAUS PRESO

YODA HOME PRO

NAUDOJIMO INSTRUKCIJA

Domina šis aliejaus spaudimo presas? Aplankykite www.viva24.lt

BENDROS SAUGOS INSTRUKCIJOS

Prieš pradėdami naudoti įrenginį, atidžiai perskaitykite visas pateiktas instrukcijas ir laikykitės saugos taisyklių, susijusių su įrenginio montavimu ir valdymu. Turite klausimų? Susisiekite su platintoju ar pardavėju. Vadovaudamiesi instrukcijomis, užtikrinsite saugų ir optimalų įrenginio naudojimą. Tiksliai atlikite visus veiksmus, kitaip rizikuojate sugadinti įrenginį arba jis gali netinkamai veikti. Nesilaikant toliau pateiktų nurodymų, gali būti padaryta žala įrenginiui ir/ar sveikatai.

 • Šis įrenginys veikia pagal šiame vadove aprašytas instrukcijas. Jis nėra suprojektuotas taip, kad veiktų ne pagal išvardintas specifikacijas, ir bet koks perdaryti įrenginį gali jį sugadinti.

 • Šis įrenginys nėra žaislas, jis turi būti nepasiekiamas mažiems vaikams.

 • Šis įrenginys neskirtas naudoti asmenims, turintiems fizinių, nervų sistemos ar psichikos sutrikimų ar stokojantiems patirties ir žinių, išskyrus atvejus, kai tokie asmenys yra prižiūrimi arba atliekamas jų instruktažas dėl prietaiso naudojimo, jį atlieka atsakingas už jų saugumą asmuo.

 • Jei įrenginį reikia taisyti, susisiekite su vietiniu techninės priežiūros specialistu arba pardavimo atstovu.

 • Neardykite, neatidarykite ir nemodifikuokite šio įrenginio. Pažeidus įrenginį, jis gali sugesti, todėl garantija nebegalios.

 • Gamintojas, platintojas ar pardavėjas neatsako už žalą, atsiradusią dėl netinkamos priežiūros ar naudojimo.

 • Neuždenkite įrenginio, kai jis veikia, nes tai užkirs kelią tinkamam šilumos išsiskyrimui, dėl to jis gali sugesti ar tapti gaisro priežastimi.

 • Venkite kontakto su agresyviomis medžiagomis.

 • Jokiu būdu nepanadrinkite įrenginio į vandenį ar kitus skysčius.

 • Įrenginys ir maitinimo laidas turi būti saugomi taip, kad būtų išvengta aukštų temperatūrų, tiesioginių saulės spindulių ir drėgmės poveikio.

 • Saugokite įrenginį nuo smūgių.

 • Nepalikite veikiančio įrenginio be priežiūros! Jeigu nenaudojate prietaiso, visuomet jį išjunkite.

 • Prieš prijungdami įrenginį prie elektros tiekimo, įsitikinkite, kad maitinimo šaltinis yra tinkamas. Neteisinga įtampa gali sugadinti įrenginį ir (arba) sukelti gaisrą.

 • Nenaudokite įrenginio, jei jis sugędo ar pažeistas maitinimo laidas. Sugadintas maitinimo laidas gali sukelti elektros smūgį ar gaisrą. Jei pažeistas maitinimo laidas, atjunkite ir nedelsdami nutraukite naudojimą.

 • Kabantys laidai gali tapti nelaimingų atsitikimų priežastimi. Rekomenduojama statyti įrenginį ant darbinio paviršiaus kiek įmanoma toliau nuo stalo/darbinio paviršiaus krašto.

 • Naudokite tik tuos priedus, kuriuos nurodo gamintojas.

 • Gamintojas, platintojas ar pardavėjas neatsako už žalą, atsiradusią dėl netinkamo montavimo, priežiūros ar naudojimo.

  ATSARGIAI
  Neardykite, neatidarykite ir nemodifikuokite šio įrenginio. Pažeidus prietaisą, jis gali sugesti, todėl garantija nebegalios.

 

Įvadas

Gerbiamas kliente!

“Yoda Europe” dėkoja, kad pasirinkote šį aliejaus presą!
Atidžiai perskaitykite šį naudotojo vadovą ir visas saugos priemones, kad galėtumėte mėgautis naudodami aliejaus spaudimo aparatą “Yoda”! 

Saugos instrukcijos

Dalių pavadinimai

Techninės charakteristikos

MODELISYDZY02A1 / YDZY02A3 / YDZY02A4PERJUNGIMO VALDYMASON/OFF
MATMENYS355 * 178 * 264 mmTEMPERATŪROS KONTROLĖTemperatūros zondas + šiluminė apsauga
VARIKLIO GALIA180 WŠILDYMO REŽIMASŠildymo elementas ir išspaudimo velenas
ŠILDYMO GALIA300 WMAITINIMO LINIJAstandartinis, ES, Shucko kištukas
SPAUDIMO REŽIMASŠALTO SPAUDIMO REŽIMASIŠĖJIMO GALIA480 W
VARDINĖ ĮTAMPA220-240V-/50-60 HZ
SVORIS6,8 KG

Kaip naudoti

* “Yoda Home Pro”, aliejaus spaudimo mašina turi 7 iš anksto nustatytus režimus: žemės riešutai, sezamai, saulėgrąžų sėklos, rapsų sėklos, linų sėmenys, graikinių riešutų branduolys, mišrus. Pasirinkite tinkamą programą naudojamam ingredientui. Jei sėklos ar riešutai nenurodyti sąraše, žr. toliau pateiktą atitikties lentelę.

8. Priklausomai nuo pasirinktos programos, kaitinimas truks apie 30 sekundžių – 1 minutę, tada prasidės spaudimo operacija.

9. Įrenginys automatiškai sustos 1 minutę ir išsijungs po 5 minučių, jei talpoje neliks medžiagų. Norėdami vėl pradėti spaudimą, turite paspausti maitinimo mygtuką.

10. Įrenginys automatiškai sustos, kad atvėstų, jei dirbo ilgiau nei 45 minutes. Tada neveiks sekančias 30 minučių. Tačiau jei reikia priverstinai paleisti, turite 10 sekundžių ištraukti maitinimo kištuką ir vėl jį prijungti, kad veiktų.

11. Kai aliejaus presas užstringa, paspauskite paleidimo / pauzės mygtuką ir 5 sekundes spauskite atbuline eiga. Ingredientai bus pastumti atbuline eiga ir aliejaus spaudimo įrengimas neužsikimš. Paspauskite paleidimo / pauzės mygtuką, kad jis vėl veiktų. Atminkite, kad jei taip nutiks 3 kartus, “Yoda” įjungs apsaugos režimą ir neveiks, kol nebus sustabdytas ir vėl įjungtas.

Valymas ir priežiūra

Kiekvieną kartą, kai panaudojote presą, aštriu peilio galu būtinai išvalykite dvi išilgines skylutes apatinėje veleno dalyje, tada dėžutėje esančiu šepetėliu kruopščiai išvalykite veleną. Jei to nepadarysite po prietaiso naudojimo, medžiaga sukietės, ją bus labai sunku išvalyti ir kitą kartą “Yoda” aliejaus spaudimo mašinos bus neįmanoma naudoti.

1. Rekomenduojame po naudojimo palikti įrenginį šiek tiek atvėsti, bet vis dėlto detalės turi būti šiltos, nes tai palengvins jūsų darbą, likučiai neprilips prie metalinių dalių.

Sutrikimų šalinimas

SUTRIKIMASSPRENDIMAS
1. Užstrigo sraigto velenas A: 5 sekundes paspauskite mygtuką "reverse" ir velenas suksis atgal. Tada paspauskite "Start/Pause" mygtuką. B: Išjunkite ir ištraukite kištuką. Išmontuokite išeinantį elementą ir veleną, išvalykite elementus, taip pat medžiagos įpilimo talpą ir jo įėjimą. Surinkite iš naujo!
2 Variklis nustoja suktis ir neišspaudžia aliejausA: Normalu, kad varikliui prireikia 30-45 sekundžių, kol jis įkaitina spaudimo veleną, ir tik tada pradeda spausti aliejų. B: Patikrinkite, ar medžiagų įpilimo talpos dangtis ir/ar aliejaus dėžė yra tinkamoje padėtyje.
3 Variklis sustoja be jokio įspėjimo mašinai dirbantA: Jei presas dirba ilgiau nei 45 minutes, normalu, kad įjungia savisaugos režimą. B: Jei nuo paskutinio apdoroto ingrediento praėjo daugiau nei minutė, normalu, kad aliejaus ruošimo mašina sustojo. C: Jei aliejaus spaudimo mašina sustojo 3 kartus, nes buvo užstrigusi, ji taip pat pereis į savisaugos režimą.

 

Naudingi patarimai

> Kad pagamintumėte aukštos kokybės aliejų ir presas neužstrigtų, taip pat kad nepažeistumėte jo dalių, pasirinkite geros kokybės ingredientus, kuriuose yra daug aliejaus, be akmenų ar smėlio, nes priešingu atveju bus pažeistos dalys arba presas užstrigs.
> Naudokite ingredientus, kuriuose yra daug aliejaus, venkite ingredientų, kurie yra supuvę, išdžiūvę, nekokybiški arba kuriuose yra mažai aliejaus. Sojos pupelės nėra tinkamas ingredientas, venkite jų!
> Specialus patarimas dėl žemės riešutų: prieš spaudžiant žemės riešutus siūlome juos pakepinti. Kepkite juos 80 laipsnių temperatūroje, bet neperkepkite, nes gali sudegti.

> Aliejus išgaunamas labai gerai, jei sudedamosios dalys yra sausos 90 %. Kad rezultatai būtų geresni, rekomenduojame ingredientus apie 1 valandą džiovinti saulėje.

> Po kiekvieno naudojimo veleną būtina nuvalyti švaria ir minkšta šluoste arba rankšluosčiu. Stenkitės nenaudoti vandens, nenaudokite ploviklio!

> Priklausomai nuo naudojamų ingredientų rūšies, kas 5 minutes apdorojama apie 100-150 g ingredientų.
> Išspaudimo proceso efektyvumas yra 30-75 %, priklausomai nuo ingredientų, pavyzdžiui, iš 100 g graikinių riešutų galima išspausti apie 75 ml aliejaus, iš 100 g linų sėmenų – apie 45 ml aliejaus.
> Šviežiai išspaustas aliejus nėra skaidrus, jame yra nuosėdų, po kurio laiko, jei jis nemaišomas, nuosėdos nusėda. Bet kokiu atveju, aliejus yra šalto spaudimo, jis neoksiduojasi, yra natūralus baltymų, vitaminų ir riebalų rūgščių šaltinis.

> Likučius galima naudoti maistui ruošti arba kaip pagrndą padažams.

Kiek aliejaus galima išspausti iš: (tik apytiksliai)

Ingredientų rūšisAliejaus išgavimas (%)Efektyvumui įtakos turintys veiksniai
Žemės riešutai 40-50Drėgmė
Išspaudimo greitis
Išspaudimo temperatūra
Sezamas 45-55
Rapsų sėklos 30-40
Saulėgrąžų sėklos 50-65
Linų sėklos 30-34

Atitikimų lentelė, ką galima spausti

NustatymasIngredientai
Žemės riešutai Žemės riešutai žemės riešutai, lazdyno riešutai, makadamijos riešutai, migdolai, argano sėklos
SezamasSezamas, aguonos, kalendros sėklos, garstyčios,
Saulėgrąžų sėklosSaulėgrąžų sėklos
Rapsų sėklos Rapsų sėklos
Linų sėklos Linų sėklos, šalavijas, pušų sėklos, vynuogių sėklos, chimiono sėklos
Graikiniai riešutai Graikiniai riešutai, makadamijos riešutai
MišriosMoliūgų sėklos, arganas, žalias kokosas (ne dribsniai), kiti nenurodyti ingredientai

DĖMESIO!

1. Nerekomenduojame apdoroti sojų pupelių, nes jose esantis aliejaus kiekis yra mažesnis nei 10 %.

2. Rinkdamiesi išankstinį nustatymą būkite atidūs, kad jis atitiktų apdorojamą ingredientą, o jei ingredientas nenurodytas sąraše, tinkamą atitikmenį raskite atitikmenų lentelėje.

3. Atidžiai rinkite ingredientus ir pašalinkite bet kokius purvo, geležies likučius, smėlį, akmenis, medieną ar bet ką kitą, kas netinka spaudimui.

4. Jei ilgai nenaudojote aliejaus spaudimo aparato ir nusprendėte jį vėl naudoti, atsižvelkite į tai, kad pirmiausia turite apdoroti nedidelį kiekį ingredientų vien tam, kad išvalytumėte veleną, patartume nenaudoti šio aliejaus.

5. Patikrinkite, ar visos dalys gerai pritvirtintos, jei ne, pritvirtinkite jas pagal instrukcijas. Neeksploatuokite preso, jei dalys nėra vietoje.

6. Nebandykite išardyti veleno ar išorinio elemento iš karto po spaudimo, palikite juos atvėsti, kitaip nusideginsite rankas. Dalys yra karštos.

7. Patariame laikytis pateiktų naudojimo instrukcijų. Aliejaus spaudimo mašinos nenaudokite ilgiau kaip 45 minutes, tačiau jei ji pereina į apsaugos režimą, nepaleiskite jos priverstinao iš naujo, palikite ją 30 minučių, kad atvėstų, ir tada bandykite paleisti iš naujo.

DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Ar presas yra saugus? Ar sėkmingai praėjo bandymus?

Taip – saugus, turi UL ir CE sertifikatus.

Kokia yra preso galia?

Variklio galia – 180 W, kaitinimo elemento galia – 300 W. Variklis veikia tol, kol apdoroja, kaitinimo elementas veikia tik tada, kai kaitina spaudimo veleną. Variklis neveikia visą laiką visu pajėgumu.

Kiek medžiagos vienu metu galima įdėti į talpą?

Telpa 400-450 g medžiagos, išgautas aliejus patenkina 3-5 žmonių kasdienius poreikius.

Koks išgaunamo aliejaus kiekis ir gavybos greitis?

Tai labai priklauso nuo spaudžiamo ingrediento tipo. Paprastai sėklose ar riešutuose aliejus sudaro apie 40-75 % jų svorio.

Koks yra aliejaus kiekis ir išspaudimo procentas iš sojos arba kukurūzų?

Sojos pupelės ir kukurūzai yra dvi medžiagos, kuriose yra labai mažai aliejaus. Sojos pupelėse yra tik 10-15 % aliejaus, todėl jos, kaip ir kukurūzai, yra labai sausos ir kietos. Patariame nebandyti naudoti šios rūšies ingredientų.

Kodėl aliejus atrodo drumstas?

Natūralus, šalto spaudimo aliejus nėra skaidrus, jame yra nuosėdų, jei paliksite jį 2-3 valandoms nusistovėti, jis taps skaidrus, o ant indo dugno iškris nuosėdos.

Kodėl iš kai kurių medžiagų išspaudžiama labai mažai?

Dažniausia todėl, kad naudojate netinkamą ingredientą arba netinkamą išankstinį nustatymą. Patikrinkite, ar jūsų ingredientas įtrauktas į lentelę, jei ne, patikrinkite suderinamumą, priešingu atveju tai reiškia, kad jis netinkamas spausti.

Kaip galiu laikyti aliejų?

Aliejus gali būti laikomas šaldytuve mažiausiai vieną mėnesį sandariame stikliniame butelyje.

Ar galiu vartoti aliejų, jei jis drumstas?

Taip, net jei aliejus drumstas, jis yra šviežias, natūralus ir vartojamas.

Kodėl kartais išspaudos būna drėgnos?

Tai susiję su pačiomis sudedamosiomis dalimis. Jei sudedamosios dalys nėra sausos, išspaudos nebus sausas kaip milteliai. Sudedamosiose dalyse esanti drėgmė išsiskirs kaip likučiai. Jei kepinsite arba džiovinsite saulėje ingredientus, kurie vis dar turi drėgmės, išspaudos bus labai sausi milteliai. Kita priežastis – naudojate netinkamą ingredientų išankstinį nustatymą.

Filtras dažnai užsikemša – ką daryti?

Tai susiję su naudojamais ingredientais – jie nėra geros kokybės, yra per dideli arba juose yra drėgmės. Rinkitės kitus ingredientus arba dažniau valykite filtrą.

Kodėl iš aliejaus spaudimo aparato vis dar teka aliejus, net jei jį sustabdžiau?

Net ir sustabdžius mašiną viduje vis dar lieka aliejaus, todėl, sustabdžius mašiną, maždaug 10 minučių palaikykite aliejaus dėžutę neištraukę.

Kai presas sustoja, viduje arba priešais veleną vis dar yra likučių – ką turėčiau daryti?

Kai spaudimo operacija beveik baigta, viduje nėra medžiagos, kuri galėtų išstumti likučius, todėl viduje liks likučių. Išardykite veleną ir išorinį elementą ir juos išvalykite.

Kaip turėčiau valyti aliejau dėžės dugną ir aplinkines dalis?

Naudokite sausą šluostę, švarų rankšluostį ir (arba) šepetį.

Veikiant presui jis yra karštas – kodėl?

Nesijaudinkite, kaitimas yra visiškai normalus reiškinys. Presas gali įkaisti iki 50 °C, šiaip ar taip, jis turi apsaugą nuo perkaitimo, todėl, kai temperatūra viršys saugos lygį, presas sustos ir įjungs apsaugos režimą.

Kodėl presas savaime sustoja, kai 1 minutę nieko nėra talpoje?

Tai saugos priemonė, kai nėra ką apdoroti, po 1 minutės presas pats sustoja.

Talpoje nėra ingredientų – kodėl aliejaus spaudimo presas vis dar veikia?

Matote tik tai, kad bunkeryje nieko nėra, tačiau išoriniame elemente vis dar yra ingredientų, todėl aparatas veiks tol, kol baigs spausti visus ingredientus.

Pirmą kartą veikiant presui sklinda kvapas – kaip turėčiau elgtis toliau?

Paprastai buitiniai prietaisai, kuriuose yra plastikinių elementų, kartais šiek tiek skleidžia kvapą, nes šviežias plastikas įkaista. 3-4 kartus padirbus su presu, kvapas išnyks.

 

GARANTIJA

24 mėnesiai asmeniniam naudojimui
12 mėnesių komerciniam naudojimui

Įrenginys neturi specialių garantijos kortelių - garantiją įrodo įsigijimo dokumentas (kvitas arba sąskaita faktūra).

Esant paslėptiems gamyklos defektams, įrenginys bus suremontuotas arba pakeistas nauju, jei jo remontas neįmanomas arba neekonomiškas.

Pardavėjas garantuoja atsarginių dalių tiekimą mažiausiai penkerius metus nuo garantijos laikotarpio pabaigos.

Reikalauti garantinės priežiūros galima tik jei reikia keisti ar taisyti sugedusius komponentus. Garantiniu laikotarpiu atskleistų gedimų ir defektų taisymas nemokamo aptarnavimo centre bus atliktas per 14 dienų nuo įrenginio, kartu su nurodytais dokumentais, gavimo dienos.

Pardavėjas neatsako, jei įrenginys naudojamas netinkamai.

Garantija neapima nuostolių, atsiradusių naudojant ar nenaudojant įrenginį arba jo priedus.

Pardavėjas neatsako už jokią žalą sveikatai, atsiradusią naudojant ar nenaudojant įrenginį arba jo priedus.

Garantinis remontas neatliekamas jei įrenginys sugadinamas dėl netinkamos tiekiamo vandens kokybės.

Kad įrenginys tinkamai veiktų, turi būti užtikrinta, kad keičiamos įrenginio dalys, būtų reguliariai keičiamos.

 

GARANTIJA NETAIKOMA

Įprastam nusidėvėjimui.

Mechaniniams pažeidimams, atsiradusiems transportavimo, montavimo ir/ar netinkamo naudojimo metu.

Žalai atsiradusiai dėl netinkamų ekspoatavimo sąlygų (užšaldymo, laikymo šalia šilumos šaltinio, didelės drėgmės, pažeidimams atsiradusiems dėl aplinkos sąlygų ir/ar saulės spindulių).

Išorinių priežasčių padarytai žalai, force majeure, atsitiktiniams incidentams (gaisras, potvynis, elektros įtampos šuoliai, dulkėtumas, riaušės, vagystė ir kt.).

Garantija netaikoma, jei pažeidžiama įrenginio sandara arba atliekama kokia nors modifikavimo procedūra.

Garantija netaikoma, jei vartotojas nesilaiko naudojimo vadove pateiktų nurodymų.

 

NORINT PASINAUDOTI ŠIOS GARANTIJOS SUTEIKIAMOMIS TEISĖMIS BŪTINA PATEIKTI

- įrenginio pirkimo įrodymą (sąskaitos faktūros numerį arba užsakymo numerį);

- nurodyti defektą arba gedimą.

ELEKTROS PREKIŲ UTILIZACIJA

Ant produkto arba jo pakuotės esantis simbolis nurodo, kad įrenginys neturėtų būti išmestas su įprastomis buitinėmis atliekomis. Įrenginys turėtų būti perduotas į elektros ir elektroninės įrangos atliekų perdirbimo surinkimo centrą. Išmesdami įrenginį teisingai galėsite išvengti bet kokių neigiamų pasekmių ir poveikio aplinkai ir žmonių sveikatai, kuris gali atsirasti, jei gaminys išmetamas netinkamai. Prireikus išsamios informacijos apie įrenginio šalinimą ir perdirbimą, kreipkitės į atitinkamas savivaldybių institucijas, atsakingas už atliekų tvarkymą, atliekų tvarkymo paslaugų įmones, arba parduotuvę, kurioje pirkote įrenginį.

NURODYMAI, KAIP IŠMESTI PANAUDOTAS PAKAVIMO MEDŽIAGAS

Išmeskite pakavimo medžiagas į tam skirtą atliekų išmetimo vietą.

RAŠYKITE MUMS

info@h2oras.lt

UAB H2Oras

P. Višinskio g. 102, LT-44151 Kaunas, Lietuva

SKAMBINKITE

TEL. +370 655 05109

MONTUOTOJO UŽSAKYMAS

TEL. +370 655 05109

PASTEBĖJOTE KLAIDŲ?