+370 655 05109 pagalba@91.lt
Select Page
Print Friendly, PDF & Email

MILTŲ MALŪNĖLIAI

MockMill 100

MockMill 200

Domina šis miltų malūnėlis? aplankykite www.blend.lt

VALDYMO INSTRUKCIJOS

Mockmill 100

Mockmill 200

 

Akmens malūnas grūdams,

ankštinėms kultūroms

ir prieskoniams malti

* taikoma „Mockmill 100“

Prieš pirmą kartą naudodami „Mockmill“, perskaitykite naudojimo

instrukciją, kad išvengtumėte traumų ir nepažeistumėte prietaiso

RAGAUKITE – JAUSKITE – ATRASKITE
Gaukite viską, ką galima gauti iš grūdų
ragaukite
ŠVIEŽIAI MALTI MILTAI
GERESNIS SKONIS
jauskite
NAMINIS MAISTAS SVEIKAS
TAU IR TAVO ŠEIMAI
atraskite
BET KAS GALI IŠKEPTI GERĄ
DUONĄ TEREIKIA PABANDYTI

Gerbiamas kliente,

 

PRISIJUNKITE PRIE MAISTO REVOLIUCIJOS

 

Mes labai džiaugiamės, kad įsigijote vieną iš mūsų „Mockmill“ ir sveikiname jus atsidūrus šviežių miltų pasaulyje. Dabar jūs pradedate mėgautis neskaldytų grūdų ir kitų malamų maisto produktų įvairove, puikiu skoniu ir pilnu aromatu.

 

Prieš 2000 metų romėnai suprato, kad valgyti neskaldytus grūdus valgymas yra svarbu sveikatai ir geriems rezultatams. Kiekvienas Romos kareivis kasdien gaudavo 800 g kviečių; kiekviena grupė nešėsi didelį rankomis valdomą akmens malūną. Dėl to jie galėjo kaskart susimalti savo dienos racioną. Šiandien tai yra daug lengviau su naujuoju „Mockmill“. Išbandykite ir mėgaukitės sveiku maistu.

 

Linkime jums daugybę metų mėgautis savo „Mockmill“ ir nuostabiais, sveikais maisto produktais, kuriuos pagaminsite. Mums būtų malonu gauti jūsų atsiliepimų.

 

Pagarbiai Wolfgang Mock ir Paul Lebeau

 

Sveiki atvykę į „Mockmill“ pasaulį!

TRUMPAS VADOVAS

Prieš pirmą kartą naudojant: sumalkite saują grūdų ir šiuos miltus išmeskite. Taip pašalinsite visas mineralines girnų akmenų gamybos proceso šiukšles.

 

Darbo pradžia – vadovaukitės šia seka

1. Įjunkite kištuką į maitinimo lizdą.

2. Padėkite dubenį po lataku.

3. Pasirinkite malimo laipsnį.

4. Įjunkite malūną.

5. Dėkite grūdus į bunkerį.

Sumalę išjunkite malūną.

Svarbu: Pašalinkite transportavimui skirtą fiksavimo sistemą, kuri yra tik „Mockmill 200“.

ATSARGUMO PRIEMONĖS IR SAUGOS ĮSPĖJIMAI

Atidžiai perskaitykite prieš naudodami „Mockmill“ pirmą kartą.

 

Grūdų pasirinkimas

Naudokite tik išvalytus grūdus. Nevalytuose grūduose gali būti smulkių akmenų, kurie gali pažeisti malimo girnų akmenį.

 

Malant maisto produktus ar medžiagas, kurių nėra tarp išvardytų, galima sugadinti malūną ir prarasti garantiją. Kilus abejonėms, susisiekite su mumis el. paštu info@mockmill.com arba info@blend.lt

 

Malkite tik sausus grūdus. Malant drėgnus grūdus ant girnų kaupiasi plėvelė. Plėvelę galima pašalinti paprasčiausiai sumalus šiek tiek sausų grūdų rupiai.

Jei kyla abejonių, ar grūdai sausi, suspauskite grūdo branduolį ant kieto paviršiaus šaukšto apatine dalimi: jei jis skyla su garsu, grūdai yra sausi.

 

Grūdus, kurie yra per drėgni malti, galima sutrinti, kad jie atrodytų kaip avižiniai dribsniai. Nuėmus rugius, derlius prieš malant turėtų būti laikomas mažiausiai šešis mėnesius. Daugiau informacijos apie skirtingas grūdų rūšis ir jų naudojimą, taip pat malimo laipsnių koregavimą galite rasti mūsų svetainėje skiltyje Servisas / Pagalba“ mockmill.com

 

Naudojimui namuose

„Mockmill“ yra skirtas naudoti namuose, o jo našumas atitinka įprastos šeimos poreikius. Jis nėra skirtas komerciniam naudojimui, dideliam grūdų kiekių malimui.

 

Prieskonių malimas

„Mockmill“ lengvai apdoroja džiovintus prieskonius ir pagardus, įskaitant pipirus, kalendras, kardamoną, cinamoną ir kt. Atkreipkite dėmesį, kad kai kuriuos prieskonius, tokius kaip cinamonas, gali tekti suskaidyti į pakankamai mažus gabaliukus prieš dedant į „Mockmill“.

 

Norėdami panaikinti maltų prieskonių aromatą likusį malūne, tiesiog iš karto sumalkite nedidelį kiekį grūdų (pavyzdžiui, kviečių ar ryžių). Šiuos „aromatizuotus miltus“ naudokite, jei norite suteikti aromato kepiniams ar padažams!

 

Riebus / aliejingas maistas

Prašome nesmulkinti riešutų ar aliejingų maisto produktų, tokių kaip sezamas, linai ar aguonos. Net kavos pupelėse yra daug aliejaus, kuris ant malimo girnų palieka plėvelę, todėl jos negalės tinkamai apdoroti grūdų.

 

Kaip išvalyti girnas ir malimo kamerą

Pasirinkite rupios frakcijos nustatymą ir sumalkite maždaug pusę puodelio sausų grūdų, pavyzdžiui, kviečių ar ryžių. Malimo metu perjunkite svirtį iš rupios frakcijos į smulkią ir vėl atgal. Malant labai rupiai, tiesiog skaldant grūdus, greitai nuimsite bet kokią plėvelę nuo malimo girnų. Siekiant visiškai tobulo rezultato, grūdus galima pakartotinai praleisti per Mockmill. Sunkiais atvejais, kai ant akmenų susidarė kieta plėvelė, patartina aštriu daiktu, pavyzdžiui, peiliuko galu, įpjauti plėvelės paviršių keliose vietose. Taip sukursite pradinį valymo proceso tašką.

 

Priežiūra

„Mockmill“ yra elektrinis prietaisas, todėl jį reikia naudoti tinkamai (negalima naudoti vaikams).

Įspėjimas Visada laikykite rankas ir kitus daiktus (pvz., šaukštus ar atsuktuvus) atokiai nuo malimo mechanizmo. Kitaip galite susižeisti (pirštus) ir (arba) sugadinti malimo girnų akmenis.

 

Valymas

Niekada nemerkite „Mockmill“ į vandenį ar kitus skysčius. Nuvalykite išorę šiek tiek drėgna šluoste. Svarbu, kad į malūną nepatektų vandens. Girnų negalima valyti vandeniu ar šlapia šluoste! (Žr. skyrių „Mockmill valymas“). Prieš valydami, visada atjunkite prietaisą nuo elektros energijos tiekimo šaltinio.

KOMPONENTAI

A: Bunkerio dangtis

B: Bunkeris

C: Reguliavimo svirtis

D: Skalė

E: Latakas

F: Maitinimo jungiklis

G: Maitinimo laidas

H: Pagrindas

DARBO PRADŽIA IR VALYMAS

Pirmasis paleidimas: Prieš pirmą kartą naudodami „Mockmill“, išimkite transportavimui skirtą fiksavimo įtaisą (taikomas tik „Mockmill 200“). Instrukcijas galite rasti toliau.

 

Prieš pirmą kartą naudojant

Sumalkite saują grūdų ir šiuos miltus išmeskite. Taip pašalinsite visas mineralines malimo akmenų gamybos proceso šiukšles.

Darbo pradžia

1. Prijunkite kištuką prie maitinimo lizdo.

2. Padėkite dubenį po lataku.

3. Pasirinkite malimo klasę.

4. Įjunkite malūną.

5. Į bunkerį įpilkite grūdų.

Sumalę išjunkite malūną.

 

Valymas

Girnos išsivalo pačios, jei kartas nuo karto pasirenkate rupios frakcijos nustatymą. Jei malūnas kurį laiką nenaudojamas (pavyzdžiui, po ilgesnių atostogų), rekomenduojame pašalinti miltų likučius malant rupiau (Žr. „Kaip valyti Mockmill“ psl. 7.)

 

DAUGIAU NAUDOJIMO INSTRUKCIJŲ

Puslapyje mockmill.com rasite vaizdo įrašų, kuriuose pateikiama daugiau naudojimo instrukcijų, mockmill.com skyriuje Service / Help

 

MOCKMILL ATIDARYMAS

Jei „Mockmill“ veikia netinkamai arba jei kyla įtariamų, jog smarkiai užsiteršė, tuomet prasminga atidaryti „Mockmill“ ir kruopščiai išvalyti malimo kamerą. Sekite toliau pateiktomis instrukcijomis.

 

DAUGIAU KLAUSIMŲ? info@mockmill.com / ir info@blend.lt

 

 

Reguliavimo svirties nuėmimas

Atjunkite „Mockmill“ nuo maitinimo lizdo. Atsukite reguliavimo svirtį sukdami prieš laikrodžio rodyklę.

Bunkerio nuėmimas

Dabar padėkite rankas tarp piltuvo ir viršutinės korpuso dalies ir abiem rodomaisiais pirštais paspauskite dvi kilpas viršutinės dalies gale. Tai darydami pakelkite piltuvą ir atidarykite malimo kamerą.

Malimo kameros atidarymas

Dabar galite atidaryti malimo kamerą, atsukite didelį apvalių dangtelį su kryžiumi viduryje prieš laikrodžio rodyklę.

Statoriaus nuėmimas

Dabar galite pašalinti viršutinį akmenį (statorių). Apatinis akmuo (rotorius) dabar matosi, jis pritvirtintas prie variklio veleno. Jei ant akmenų susidarė kieta plėvelė, žiūrėkite psl. 7, ten paaiškinta, kaip ją galima pašalinti. Pašalinis, galima vėl uždėti viršutinį akmenį (statorių).

Malimo kameros uždarymas

Vėl užsukite didelį apvalų dangtelį, pasukite 2 – 3 apsisukimus, kol pajusite stiprų pasipriešinimą. Dabar per vieną ketvirtį pasukite dangtelį atgal. Vėl prijunkite „Mockmill“ ir įjunkite. Sukite dangtelį toliau, kol išgirsite nedidelį tiksėjimą.

Vėl pritvirtinkite bunkerį

Išjunkite „Mockmill“ ir atjunkite nuo elektros tinklo. Judantis vidinis segmentas (į kurį buvo įsukta svirtis) turėtų būti perkeltas į dešinės malūno pusės vidurį.

Sureguliuokite reguliavimo svirtį

Keliais sukamaisiais judesiais įsukite reguliavimo svirtį į judantį segmentą (neužveržkite!). Dabar stumkite reguliavimo svirtį į 1 skalės padėtį ir priveržkite. Skalės padėtyje 1 visada turi būti šiek tiek girdimas tiksėjimas. Šis akmenų kontaktas nesukelia nusidėvėjimo ir išnyksta malimo metu.

Transportavimui skirto fiksavimo įtaiso nuėmimas (tik „Mockmill 200“)

Atidarykite malūną atlikdami 1–3 veiksmus. Nuimkite du transportavimui skirtus fiksavimo įtaisus, esančius vienas priešais kitą, tarp korpuso ir malimo įtaiso. Norėdami uždaryti malūną, atlikite 5–7 veiksmus.

KITOS NAUDOJIMO INSTRUKCIJOS

Puslapyje mockmill.com rasite vaizdo įrašų su naudojimo instrukcijomis skiltyje Service / Help

DAUGIAU KLAUSIMŲ?

info@mockmill.com ir info@blend.lt

MALAMOS MEDŽIAGOS IR NUSTATYMŲ KOREGAVIMAS

Savo „Mockmill“ galite naudoti šioms medžiagoms malti

MINKŠTI GRŪDAI
KIETI GRŪDAI
SĖKLOS
ANKŠTINIAI AUGALAI
MM100 malimo skalėMM200 malimo skalėEteriniai aliejaiYpatingos pastabos
Amarantas0-10-1
Grikiai0-10-1
Čija sėklos6-77
Spelta11-2
Vienagrūdžiai kviečiai11-2
Lukštenti kviečiai 0-11
Žalioji spelta11
Avižos34-5
Džiovinti žirniai11
Soros11
Kamuto kvietys10-1
Avinžirniai4-53-4
Raudonosios pupelės11
Lęšiai11
Lubinų sėklos22
Kukurūzai1-21-2Netinka popkornas
Milo (sorgo grūdai)0-12-2,5
Lukštenti miežiai11
Natūralūs ilgagrūdžiai ryžiai0-10-1Netinka plikyti
Pinto pupelės21-2
Balkšvųjų gysločių sėklos0-10-1
Bolivinė balanda0-10-1 –
Rugiai11 –
Sojos pupelės1-25 –
Abisininė posmilgė0-10-1
Baltosios pupelės0-10-1
Kviečiai11

ŽOLELĖS
PRIESKONIAI
MM100
MM Lino 100
MM Pro 100
Malimo skalė
MM200
MM Lino 200
MM Pro 200
Malimo skalė
Eteriniai aliejaiYpatingos pastabos
Visas anyžius44-5
Ožragės sėklos12-2,5
Pankolio sėklos23
Rozmarinas  (džiovintas)22
Kardamono ankštys0-10-1
Kalendros sėklos12
Kuminas44
Kmynų sėklos4-55
Gvazdikėliai34
Kvapieji pipirai11
Anyžiaus žvaigždės2-33Supjaustykite mažais gabalėliais
Pipirai22
Kvapioji tongapupė9-1010
Cinamono žiedai0-12
Cinamono lazdelės11Supjaustykite mažais gabalėliais

 

MALAMOS MEDŽIAGOS IR NUSTATYMŲ KOREGAVIMAS

 

Malant kitas medžiagas, išskyrus išvardytas čia ar mūsų svetainėje, galite sugadinti malūną ir prarasti garantiją.

Jei turite idėjų, ar norėtumėte išbandyti tai ko nerandate sąraše? Atsiųskite mums laišką adresu info@mockmill.com arba info@blend.lt . Mes norėtume padėti jums ir įgyvendinti jūsų malimo idėjas.

 

Nustatymų koregavimas

„Mockmill“ turi labai platų nustatymų diapazoną ir yra skirtas labai tiksliam reguliavimui. Pradinis nustatymas sureguliuotas taip, kad tuščiąja eiga girdėtumėte tylų akmenų, liečiančių 1 svirties padėtį, garsą.

Tas pats triukšmas gali būti girdimas pašalinus transportavimui skirtą fiksavimo sistemą iš „Mockmill 200“. Tai pačios smulkiausios frakcijos nustatymas, kai svirties padėtis 10 – frakcija rupiausia. Jei 1 svirties padėtyje negirdite malimo garso ar labai stipraus malimo garso jau nuo 2 lygio, sureguliuokite „Mockmill“ taip:

Per du apsisukimus atlaisvinkite reguliavimo svirtį, paspauskite svirtį iki 10 padėties ir vėl priveržkite svirtį. Tuomet veikiant prietaisui, svirtį pasukite į 1 padėtį.

Kai tik atsiranda akmenų sąlytis lydimas lengvo tiksėjimo, vėl atlaisvinkite svirtį, perkelkite ją į 1 padėtį ir tvirtai priveržkite.

Jei negirdėti akmenų kontakto garso, pakartokite procesą.

Jei jums reikia rupesnės frakcijos, nei yra 1 padėtyje, galite reguliuoti „Mockmill“ rupesnę frakciją taip: įjungę malūną, paspauskite svirtį iki galo iki 10 padėties. Dabar atlaisvinkite reguliavimo svirtį. Dabar svirtis laisvai juda pirmyn ir atgal. Perkelkite svirtį iki 1 padėties ir priveržkite (pasukdami pagal laikrodžio rodyklę). Dabar, kai svirtį nustatysite į 10, gausite gerokai rupesnę malimo frakciją. Galite pakartoti šią procedūrą antrą kartą, jei malimo rezultatas vis tiek nėra toks pakankamai rupus, kaip norite.

Norėdami vėl nustatyti nustatymą atgal į smulkų, atlikite šiuos veiksmus: paspauskite svirtį lėtai – iki 1 padėties. Dabar atlaisvinkite ją ir perkelkite į 10 padėtį. Šioje padėtyje vėl priveržkite reguliavimo svirtį. Kartokite šią procedūrą tiek kartų, kaip anksčiau, kai reguliavote rupios frakcijos nustatymą.

1 padėtyje turėtumėte išgirsti tylų malimo garsą, kurį sukelia girnos, kai malimo kamera yra tuščia. Dabar „Mockmill“ vėl mals smulkiai. Kai išbandysite šią procedūrą, ją bus paprasta naudoti.

Vaizdo įrašą šia tema galite rasti svetainėje skiltyje Service / Help mockmill.com

SUTRIKIMŲ ŠALINIMAS

Mažai tikėtini atvejai, tačiau jei susiduriate su „Mockmill“ problema, arba jei turite klausimų, kaip jis veikia, skambinkite mums arba atsiųskite mums el. laišką adresu info @ mockmill.com (JAV ir Kanada support@mockmill.com ) arba info@blend.lt

Mūsų ekspertai praktiškai visas problemas gali išspręsti telefonu.

Žemiau yra keletas patarimų, kaip paprastai išspręsti galimus sutrikimus.

 

Mockmill dūzgia, bet nemala

Išjunkite Mockmill ir perkelkite svirtį į 10 padėtį. Įjunkite Mockmill. Malimo procesas turėtų prasidėti iš naujo. Jei tai neperkrauna „Mockmill, išimkite grūdus iš bunkerio atsargiai apverskite Mockmill aukštyn dugnu. „Mockmill“ galima atidaryti, kaip aprašyta 10 puslapyje. Pašalinkite visus likučius. „Mockmill“ dabar galima įjungti, kaip aprašyta psl. 10. Problema turėtų išsispręsti. Jei akmenys nešvarūs ant jų susidariusi plėvelė, vykdykite valymo instrukcijas.

Prašome įsitikinti, kad perkrovėte „Mockmill“, tada užpildykite grūdais ir visada leiskite „Mockmill“ pilnai užbaigti malimo procesą.

„Mockmill“ nemala smulkiai

Sureguliuokite „Mockmill“, kaip aprašyta, atkreipkite dėmesį į tiksintį pirmojo akmens kontakto garsą.

Svarbu: įsitikinkite, kad reguliavimo svirtis yra ir yra tvirtai prisukta reguliavimo metu.

 

Mockmill sukasi, bet nedirba

Ant akmenų susidarė plėvelė. Mockmill“ veikiant, pereikite į rupesnės frakcijos nustatymą ir vėl į šiek tiek smulkesnį nustatymą nei anksčiau. Miltų srautas turėtų atsinaujinti. Jei ne, ištuštinkite bunkerį (žr. aukščiau) ir nuvalykite akmenis, rupiai maldami ryžius ar kviečius (psl. 7).

 

GARANTIJA IR REMONTAS

„Wolfgang Mock GmbH“ naudojant „Mockmill“ namuose, taiko medžiagų ir gamybos defektų garantiją 5 metus nuo pirkimo dienos. Norėdami būti tikri, kad jūsų garantija galios, užregistruokite savo prietaisą internetu naudodamiesi Service / Help svetainėje mockmill.com

Garantija netaikoma dūžtamoms dalims, pvz., bunkeriui ar miltų latakui, jei tai įvyko netinkamai naudojant. Tačiau juos galima lengvai pakeisti už nedidelę kainą o kartais ir  nemokamai. Per garantinį laikotarpį mes ištaisysime arba pakeisime bet kurį sugedusį „Mockmill“.

Jei reikia remonto ar atsarginių dalių, prieš grąžindami sugedusį malūną, paskambinkite mums arba siųskite el. laišką adresu info@mockmill.com (JAV ir Kanada support@mockmill.com) arba info@blend.lt, kad galėtume jums pasiūlyti artimiausią įgaliotą aptarnavimo centrą.

 

PAGAMINTA VOKIETIJOJE

 

PAKAVIMAS TRANSPORTAVIMUI IR PERDIRBIMAS

 

Transportavimo pakuotė

Pakuotė apsaugo „Mockmill 100/200“ nuo pažeidimų transportavimo metu. Išsaugokite originalią dėžę ir vidinę pakuotę, kad vėliau galėtumėte saugiai transportuoti prietaisą.

 

Seno prietaiso utilizavimas

Tik Europos Sąjungai ir šalims, kuriose yra perdirbimo sistemos. Ant produktų, pakuočių ir (arba) pridedamų dokumentų nurodytas perbrauktas konteinerio logotipas reiškia, kad į bendrąjį atliekų konteinerį negalima dėti nei naudotų elektrinių prietaisų, nei elektroninių daiktų, baterijų. Turite laikytis įstatymų numatytų nuostatų ir senus gaminius bei panaudotas baterijas vežti į vietinę įmonę apdoroti, perdirbti ir (arba) utilizuoti. Tinkamu būdu sunaikindami šiuos gaminius ir baterijas, padėsite apsaugoti vertingus išteklius ir užkirsti kelią galimam neigiamam poveikiui žmogaus sveikatai ir aplinkai. Norėdami gauti daugiau informacijos apie atliekų surinkimą ir perdirbimą, kreipkitės į vietinį atliekų šalinimo paslaugų teikėją. Vadovaujantis nacionaliniais įstatymais, netinkamai sutvarkius tokias atliekas, gali būti skiriamos baudos.

 

Niekada nemeskite „Mockmill“ į savo namų šiukšliadėžę. Elektrinių ir elektroninių prietaisų perdirbimui naudokite oficialius surinkimo centrus. Bet kokios asmeninės informacijos, kuri įrašyta ant prietaiso, sunaikinimas, yra jūsų teisinė atsakomybė. Prašome įsitikinti, kad nutraukus eksploataciją jūsų prietaisas bus laikomas vaikams nepasiekiamoje vietoje.

TECHNINĖ INFORMACIJA IR TURINYS

Aprašymas

Grūdų malūno tipas

Mockmill 100 / Mockmill 200

Galia

360 W / 600 W

Įtampa ir malimo greitis
230 V (50 Hz)

apytiksl. 1 100 aps./min. 1
10 V (60 Hz)
apytiksl. 1 300 aps./min

Apsaugos klasė 1

Matmenys
380 x 220 x 190 mm

5 x 8,7 x 7,5 colio

GAMINTOJAS

WOLFGANG MOCK GMBH
Habitzheimer Strasse 14
4853 Otzbergas Vokietija
+49 6162 50 99 660
info@mockmill.com
mockmill.com

 

 

Malimo mechanizmas
Korundo keramikos malimo akmenys

Malimo laipsniai
Kinta nuo labai smulkios iki labai rupios frakcijos

Malimo efektyvumas kviečių
Apytiksl. 100 g / 200 g per minutę

3,5 uncijos / 7 uncijos per minutę

Išorė
„Arboblend®“ korpusas pagamintas iš atsinaujinančių žaliavų

Bunkerio talpa (kviečiai)
1 100 g, 2 svarai 7 uncijos

Svoris
6,6 kg / 8 kg 1

4 svarų 9 uncijos / 17 svarų 10 uncijos

Kabelio ilgis
apytiksliai 150 cm, apytiksliai 6 pėdos

 

 

Gamintojas deklaruoja, kad šis įrenginys atitinka visus atitinkamus pagrindinius ES reglamentų reikalavimus

NURODYMAI, KAIP IŠMESTI PANAUDOTAS PAKAVIMO MEDŽIAGAS

Išmeskite pakavimo medžiagas į tam skirtą atliekų išmetimo vietą.

RAŠYKITE MUMS

info@h2oras.lt

UAB H2Oras

P. Višinskio g. 102, LT-44151 Kaunas, Lietuva

SKAMBINKITE

TEL. +370 655 05109

MONTUOTOJO UŽSAKYMAS

TEL. +370 655 05109

PASTEBĖJOTE KLAIDŲ?