+370 655 05109 pagalba@91.lt
Select Page
Print Friendly, PDF & Email

ALIEJAUS SPAUDIMO

PRESO SEEDOIL-PRO2

NAUDOJIMO INSTRUKCIJA

Domina šis prietaisas? Aplankykite www.aliejaspaude.lt

Įvadas

Gerbiamas kliente!

Prieš pradėdami naudoti, atidžiai perskaitykite šį vadovą, o perskaitę jį kruopščiai saugokite, kad galėtumėte juo naudotis ateityje.

Atsakomybės ribojimas: Nuotraukos yra tik rekomendacinio pobūdžio, jos gali šiek tiek skirtis nuo originalaus daikto. Gamintojas toliau daug dėmesio skirsia gaminio tobulinimui. Jei gaminyje yra kokių nors pakeitimų, keičiami techniniai parametrai, naudokitės gaminio instrukcijomis, kaip standartinėmis.

Išpakuokite aliejaus presą, patikrinkite ar transportavimo metu nepadaryta žala. Preso paviršiuje gali būti spalvos netolygumų ar menkų reljefo nelygumų. Tai yra įprasta metalų, atsparių dilimui išvaizda ir tai būdinga naujiems gaminiams. Patikrinkite ar yra visos dalys ir priedai.

PAKUOTĖJE YRA

Aliejaus preso korpusas 1vnt.

Žaliavų įdėjimo kamera 1vnt.

Spaudimo strypas 1vnt.

Indas 1vnt.

Aliejaus sietelis 1vnt.

Išspaudų korpusas 1vnt.

Izoliuotos pirštinės 1vnt.

Specialus valymo šepetys 1vnt.

Instrukcija (EN) 1vnt.

BENDROS SAUGOS INSTRUKCIJOS

Prieš pradėdami naudoti įrenginį, atidžiai perskaitykite visas pateiktas instrukcijas ir laikykitės saugos taisyklių, susijusių su įrenginio montavimu ir valdymu. Turite klausimų? Susisiekite su platintoju ar pardavėju. Vadovaudamiesi instrukcijomis, užtikrinsite saugų ir optimalų įrenginio naudojimą. Tiksliai atlikite visus veiksmus, kitaip rizikuojate sugadinti įrenginį arba jis gali netinkamai veikti. Nesilaikant toliau pateiktų nurodymų, gali būti padaryta žala įrenginiui ir/ar sveikatai.

 • Šis įrenginys veikia pagal šiame vadove aprašytas instrukcijas. Jis nėra suprojektuotas taip, kad veiktų ne pagal išvardintas specifikacijas, ir bet koks perdaryti įrenginį gali jį sugadinti.

 • Šis įrenginys nėra žaislas, jis turi būti nepasiekiamas mažiems vaikams.

 • Šis įrenginys neskirtas naudoti asmenims, turintiems fizinių, nervų sistemos ar psichikos sutrikimų ar stokojantiems patirties ir žinių, išskyrus atvejus, kai tokie asmenys yra prižiūrimi arba atliekamas jų instruktažas dėl prietaiso naudojimo, jį atlieka atsakingas už jų saugumą asmuo.

 • Jei įrenginį reikia taisyti, susisiekite su vietiniu techninės priežiūros specialistu arba pardavimo atstovu.

 • Neardykite, neatidarykite ir nemodifikuokite šio įrenginio. Pažeidus įrenginį, jis gali sugesti, todėl garantija nebegalios.

 • Gamintojas, platintojas ar pardavėjas neatsako už žalą, atsiradusią dėl netinkamos priežiūros ar naudojimo.

 • Neuždenkite įrenginio, kai jis veikia, nes tai užkirs kelią tinkamam šilumos išsiskyrimui, dėl to jis gali sugesti ar tapti gaisro priežastimi.

 • Venkite kontakto su agresyviomis medžiagomis.

 • Jokiu būdu nepanadrinkite įrenginio į vandenį ar kitus skysčius.

 • Įrenginys ir maitinimo laidas turi būti saugomi taip, kad būtų išvengta aukštų temperatūrų, tiesioginių saulės spindulių ir drėgmės poveikio.

 • Saugokite įrenginį nuo smūgių.

 • Nepalikite veikiančio įrenginio be priežiūros! Jeigu nenaudojate prietaiso, visuomet jį išjunkite.

 • Prieš prijungdami įrenginį prie elektros tiekimo, įsitikinkite, kad maitinimo šaltinis yra tinkamas. Neteisinga įtampa gali sugadinti įrenginį ir (arba) sukelti gaisrą.

 • Nenaudokite įrenginio, jei jis sugędo ar pažeistas maitinimo laidas. Sugadintas maitinimo laidas gali sukelti elektros smūgį ar gaisrą. Jei pažeistas maitinimo laidas, atjunkite ir nedelsdami nutraukite naudojimą.

 • Kabantys laidai gali tapti nelaimingų atsitikimų priežastimi. Rekomenduojama statyti įrenginį ant darbinio paviršiaus kiek įmanoma toliau nuo stalo/darbinio paviršiaus krašto.

 • Naudokite tik tuos priedus, kuriuos nurodo gamintojas.

 • Gamintojas, platintojas ar pardavėjas neatsako už žalą, atsiradusią dėl netinkamo montavimo, priežiūros ar naudojimo.

  ATSARGIAI
  Neardykite, neatidarykite ir nemodifikuokite šio įrenginio. Pažeidus prietaisą, jis gali sugesti, todėl garantija nebegalios.

 

Įspėjimai

Prieš įjungdami maitinimą, įsitikinkite, kad įrenginys tinkamai surinktas.

Jei maitinimo laidas pažeistas arba yra kitų neįprastų požymių, kreipkitės į klientų aptarnavimo tarnybą arba į parduotuvę, kad atliktų patikrą ir/ar suremontuotų įrenginį.

Prieš naudodami pašalinkite ant įrenginio susikaupusias dulkes ir kitas šiukšles, įsitikinkite, kad įrenginys pastatytas stabiliai.

Kai įrenginys veikia, draudžiama valyti jo paviršių, kišti rankas ar aštrius daiktus į produktų įdėjimo angą, draudžiama veidu ar akimis artintis prie išleidimo angų, kad išvengtumėte nelaimingų atsitikimų.

Prašome nespausti medžiagų su tvirtais lukštais, kietos tekstūros žaliavų. Pašalinkite lukštus ir tada spauskite. Stambius produktus reikia susmulkinti.

Kai įrenginys veikia, draudžiama liestis prie preso angos, spaudimo strypo, kaitinimo bloko ir kitų nuimamų komponentų, nes galite nusideginti arba susižeisti.

Prieš išardydami, surinkdami ar perkeldami bet kurią įrenginio dalį, būtinai išjunkite elektros energijos tiekimą.

Naudojimo metu atsiradus neįprastam garsui, kvapui, dūmams ir t. t., nedelsdami nutraukite darbą ir susisiekite suklientų aptarnavimo tarnyba, neardykite įrenginio, kad išvengtumėte nelaimingų atsitikimų.

Baigę spausti, atjunkite maitinimo laidą, specialiomis izoliacinėmis pirštinėmis nuimkite spaudimo kamerą spaudimo strypą (spaudžiant presas įkaista, saugokitės nudegimų).

Jei spaudimo kamera ar strypas neatsiskiria, grąžinkite viską į pradinę padėtį (vėl sumontuokite), kad būtų galima įjungti atbulinę eigą, tada išmontuoti. Prieš paspausdami atbulinę eigą įsitikinkite, kad alyviejus iš preso išbėgo.

Jeigu spausite per karštus produktus, automatinė apsauga išjungs presą, atvėsinkite tokius produktus.

Valyti reikia tik spaudimo kameros spaudimo strypą, paspauskite spaudimo strypą ir nuimkite. Korpuso valyti negalima. Draudžiama pilti vandenį į tiekimo angą.

Techninės charakteristikos

SEEDOIL-PRO2
Nominali įtampaAC110V/220V
Galia750W
Nominalus dažnis50-60Hz
Triukšmas≦70Db(A)
Spaudimo našumas5-7,5 kg
Svoris 13 kg
Pakuotės matmenys53*27*35 cm
Pažangus energijos taupymas, per valandą sunaudojama apie 0,5-0,6 kwh elektros energijos

Šiek tiek apie aliejaus spaudimą

1. Spaudimo greičiui reikšmingą įtaką daro vanduo – spaudimo greitis sumažėja. Įrenginį išvalius, reikia pilnai išdžiovinti.
2. Jei prieš spausdami apliejų medžiagas kaitinate mikrobangų krosnelėje, keptuvėje, orkaitėje, atkreipkite dėmesį į kaitinimo galią ir trukmę. Per mažai paskrudintos žaliavos spaudžiasi prasčiau. Jei ketinate spausti karštai, žaliavų nereikia atvėsinti.
3. Įsitikinkite, kad žaliavoje nėra akmenukų ir kitokių svetimkūnių, kietos pašalinės medžiagos gali sutrikdyti spaudimo procesą ir/arba sugadinti įrenginį.
4. Jei spaudžiama daug žaliavos, bet aliejaus išgaunama nedaug, gali būti įstrigusios išspaudos, jų atlaisvinimui prašome naudoti lazdeles, pamaišykite spaudžiamus ingredientus ir spauskite toliau, jokiu būdu nekrapštykite žaliavos pirštais.
5. Jei įstrigo kietas daiktas, negalima toliau spausti, prašome išjungti, tada išimti spaudimo strypą ir išvalyti vidines šiukšles.
6. Jei įrenginys perkaista, apsauga jį automatiškai išjungia. Tokiu atveju variklio paleisti negalima, prašome palikti įrenginį kelias valandas atvėsti ir tada spausti.
7. Korpusas šiek tiek vibruos, tai normalu. Kintamosios srovės bešepetėlinis variklis generuoja indukcinę energiją.

Surinkimas ir naudojimas

PRESO SANDARA

Kai kurių presų žaliavos įdėjimo angos yra apvalios, priklauso nuo modelio.

MONTAVIMAS

Žingsnis 1: Įdėkite sraigtą.

Žingsnis 2: Įdėkite piltuvą.

Žingsnis 3: Įdėkite kaištį.

Žingsnis 4: Uždarykite dangtį ir įdėkite į jį žaliavos piltuvą.

Pakelkite viršutinį dangtį, paeiliui įdėkite preso strypą, spaudimo kamerą.

Uždarykite viršutinį dangtį, padėkite indą. Viršutinio dangčio gale esantis kaitinimo blokas turi būti pritvirtintas prie spaudimo kameros, o išspaudų vamzdžio preso įkaitinimo metu sumontuoti nereikia.

PAGRINDINĖS NAUDOJIMO INSTRUKCIJOS

 

 

1. Aliejaus spaudimo rankiniu būdu procesas:
Paspauskite “FIRERATING”, įrenginys pradės kaisti, ekrane pasirodys laiko atskaita (8 minutės), palaukite, kol įrenginys 8 minutes įkais, tada paspauskite “PRESS/STOP”, kad prasidėtų spaudimo procesas, tada dėkite žaliavas. Spaudžiant laikykite šildymo jungiklį atidarytą, neuždarykite šildymo jungiklio. Spaudimo metu temperatūrą galima reguliuoti “FIRERATING”. Pabaigę spausti paspauskite “PRESS/STOP”, palaukite, kol baigs lašėti aliejus, paspauskite mygtuką “CLEAR”, kad įrenginį būtų galima lengvai išardyti bei išvalyti.

 

 

2.Paspauskite “AUTORUN” ir įjunkite automatinį aliejaus spaudimą: įkaitinkite 8 minutes ir paleiskite automatiškai. Paspaudus “AUTORUN”, kaitinimo jungiklio negalima išjungti, tačiau temperatūrą vis tiek galima reguliuoti. Paspaudę “AUTORUN” perjunkite į rankinį režimą, palaukite, kol baigs lašėti aliejus, paspauskite mygtuką “CLEAR”, kad įrenginį būtų galima lengvai išardyti bei išvalyti.

Šis įrenginys turi 6 temperatūros režimus:

1. 140 laipsnių
2. 160 laipsnių
3. 180 laipsnių
4. 200 laipsnių
5. 220 laipsnių
6. 240 laipsnių

3. Baigę spausti, kad geriau išvalytumėte ir atskirtumėte preso spaudimo strypą, įjunkite įrenginio atbulinės eigos funkciją, variklio perjungiklį į atbulinę kryptį ir pasukite atbuline eiga.

4. Prieš sukant atgaline eiga, įsitikinkite, kad iš aliejaus ištekėjimo angos išbėgo visas aliejus, paprastai atbuline eiga užtenka pasukti 3-5 sekundes.

5. Nespauskite netinkamų žaliavų, pavyzdžiui, žaliavų, kuriuose gali būti šiukšlių, nes įrenginys gali užstrigti. Jeigu taip atsitiko, išjunkite variklį, pašalinkite patekusius svetimkūnius ir įsitikinkite, kad spaudžiamoje žaliavoje jų nėra daugiau, nes spausdami žaliavas su svetimkūniais galite sugadinti įrenginį.

! SVARBU: spaudimo metu negalima aliejaus preso palikti be priežiuros ir/arba leisti suktis tuščia eiga, ypač, jeigu įjungtas kaitinimo elementas, nes jis gali perkaisti ir nepataisomai sugadinti įrenginį. Tokio pobudžio gedimui gali būti netaikomas garantinis aptarnavimas.

Medžiagų spaudimo būdai

ŽaliavaAliejaus išspaudimo rodiklisSpaudimo būdasPadavimo greičio valdymas
Žemės riešutai35~46%1. Tiesioginis spaudimas, išdžiovinkite, tada išspauskite.
2. Pakaitinkite mikrobangų krosnelėje 3-5 min., arba keptuvėje, tada spauskite
Laisvas valdymas
Baltas/ juodas sezamas43~55%1. Tiesioginis spaudimas, išdžiovinkite, tada išspauskite.
2. Pakaitinkite mikrobangų krosnelėje 2-3 min., arba keptuvėje, tada spauskite
Pirmiausia, nedidelis žaliavų kiekis, išspaudų formavimas gali būti šiek tiek greitesnis, padavimo greitis negali būti per didelis
Saulėgrąžų sėklos45~55%Tiesioginis žaliavų spaudimas, negali būti kepinamasLaisvai valdomas arba šiek tiek valdomas žaliavų padavimo greitis
Linų sėmenys32~40%1. Tiesioginis spaudimas, išdžiovinkite, tada išspauskite.
2. Pakaitinkite mikrobangų krosnelėje 2-3 min., arba keptuvėje, tada spauskite
Pirmiausia, nedidelis žaliavų kiekis, išspaudų formavimas gali būti šiek tiek greitesnis, padavimo greitis negali būti per didelis
Graikinis riešutas55~65%Susmulkinkite į gabalėlius
Tiesioginis spaudimas, išdžiovinti, tada spausti
Laisvas valdymas
Rapsų sėklos30~40%1. Tiesioginis spaudimas, išdžiovinkite, tada išspauskite.
2. Pakaitinkite mikrobangų krosnelėje 3-5 min., arba keptuvėje, tada spauskite
Pirmiausia, nedidelis žaliavų kiekis, išspaudų formavimas gali būti šiek tiek greitesnis, padavimo greitis negali būti per didelis
Perilių sėklos35~40%Tiesioginis žaliavų spaudimas, negali būti kepinamasLaisvai valdomas arba šiek tiek valdomas žaliavų padavimo greitis
Čija sėklos32~38%1. Tiesioginis spaudimas, išdžiovinkite, tada išspauskite.
2. Pakaitinkite mikrobangų krosnelėje apie 5 min., arba maišant, pakepinti orkaitėje, tada spauskite
Laisvas valdymas

SPAUDIMO GREITIS

Kuo žaliavos drėgnesnės, tuo spaudimo greitis mažesnis.

Kuo didesnė žaliavų frakcija tuo mažesnis greitis.

Aliejaus perdirbimas ir laikymas

Aliejaus spalva priklauso nuo naudojamų žaliavų. Žemės riešutų aliejus, graikinių riešutu aliejus ir baltojo sezamo aliejus turėtų būti švelnios dramblio kaulo spalvos. Juodojo sezamo aliejus bus šviesiai juodas.

Išspaustą aliejų, per naktį laikykite kambario temperatūroje. Aliejus natūraliai atsiskirs nuo kitų skysčių, be jokio fltravimo. Kuo ilgiau mišinį laikysite kambario temperatūroje, tuo geriau atsiskirs. Kai aliejus visiškai atskirs, galite išpilstyti jį į butelius ir laikyti šaldytuve arba kambario temperatūroje. Aliejų rekomenduojama sunaudoti per 60 dienų po išspaudimo.

Pastaba: aliejaus kokybė priklauso nuo naudotų žaliavų. Aliejus iš žemos kokybės, senų arba blogomis salygomis laikytų žaliavų bus drumstesnis ir žemesnės kokybės. Todėl aliejaus spaudimui svarbu naudoti kuo geresnes žaliavas.

Valymas ir priežiūra

1. Valydami, būtinai atjunkite maitinimo šaltinį. Nuimant spaudimo strypą reikia mūvėti specialias šilumai nepralaidžias pirštines.

2. Spaudimo strypo valymas:

– jei nereikia naudoti skubiai, galima pamirkyti vandenyje, po kurio laiko jis gana lengvai nusiplaus;

– jei reikia naudoti skubiai galima nušveisti šepetėliu.

3. Pagrindinų įrenginio korpusą galima valyti drėgna servetėle, viso įrenginio negalima merkti į vandenį ar kitą skystį. Negalima tiesiogiai plauti vandeniu ar kitu skysčiu.

4. Po kiekvieno naudojimo, reikia iš karto išvalyti įrenginį, negalima palikti žaliavų spaudimo kameroje, nes jos sukietės ir bus sunku išvalyti.

Sutrikimų šalinimas

SutrikimaiPriežasčių analizė Sprendimo būdai
Įjungus maitinimo jungiklį, šildymo jungiklis nereaguojaMaitinimo kištukas netinkamai prijungtasPrijunkite tinkamai
Sustoja naudojantPer maža įtampaPatikrinkite kodėl įtampa yra per maža
Žaliavos sumaišytos arba turi kietų svetimkūniųPakeiskite žaliavas
Blogas kištuko kontaktasPrijunkite tinkamai
Įrenginys perkaitoTam tikram laikui pastatukiye atvėsti
Aliejus išspaudosePer drėgnos žaliavosPakeiskite į sausesnes žaliavas
Užsikimšusi aliejaus angaIšvalykite aliejasu ištekėjimo angą
Aliejus iš išspaudų angos spaudimo pradžiojeTai normalus reiškinysGalima tęsti žaliavos padavimą, paęioje spaudimo pradžioje iš išspaudų angos išteka nedidelis aliejaus kiekis
Neįprasta vibracija arba triukšmasPer ilgai skrudinta arba labai kieta žaliavaPakeiskite žaliavą
Drėgna žaliava arba atvėsusiPakeiskite žaliavą
Žaliavoje yra akmenukų, smėlio ar kitų pašalinių medžiagųPakeiskite žaliavą
Blogai sumontuotas spaudimo strypasPermontuokite spaudimo strypą
Neužfiksuotas kaištisUžfiksuokite kaištį
Ilgai dirbant atsilaisvino tvirtinimo varžtaiPritvirtinkite varžtus

Gamintojas deklaruoja, kad šis įrenginys atitinka visus atitinkamus pagrindinius ES reglamentų reikalavimus

ELEKTROS PREKIŲ UTILIZACIJA

Ant produkto arba jo pakuotės esantis simbolis nurodo, kad įrenginys neturėtų būti išmestas su įprastomis buitinėmis atliekomis. Įrenginys turėtų būti perduotas į elektros ir elektroninės įrangos atliekų perdirbimo surinkimo centrą. Išmesdami įrenginį teisingai galėsite išvengti bet kokių neigiamų pasekmių ir poveikio aplinkai ir žmonių sveikatai, kuris gali atsirasti, jei gaminys išmetamas netinkamai. Prireikus išsamios informacijos apie įrenginio šalinimą ir perdirbimą, kreipkitės į atitinkamas savivaldybių institucijas, atsakingas už atliekų tvarkymą, atliekų tvarkymo paslaugų įmones, arba parduotuvę, kurioje pirkote įrenginį.

NURODYMAI, KAIP IŠMESTI PANAUDOTAS PAKAVIMO MEDŽIAGAS

Išmeskite pakavimo medžiagas į tam skirtą atliekų išmetimo vietą.

GARANTIJA 

Varikliui ir kitoms dalims – 24 mėn. (komerciniam naudojimui 1 metai)

Sraigtui, kaitinimo elementui ir termostatui (gamykliniams defektams) – 6 mėn.

Gavus prekę su gamykliniais defektais, prašome apie tai per 14 d. informuoti pardavėją.

Įrenginys neturi specialių garantijos kortelių - garantiją įrodo įsigijimo dokumentas (kvitas arba sąskaita faktūra).

Esant paslėptiems gamyklos defektams, įrenginys bus suremontuotas arba pakeistas nauju, jei jo remontas neįmanomas arba neekonomiškas.

Pardavėjas garantuoja atsarginių dalių tiekimą mažiausiai penkerius metus nuo garantijos laikotarpio pabaigos.

Reikalauti garantinės priežiūros galima tik jei reikia keisti ar taisyti sugedusius komponentus. Garantiniu laikotarpiu atskleistų gedimų ir defektų taisymas nemokamo aptarnavimo centre bus atliktas per 14 dienų nuo įrenginio, kartu su nurodytais dokumentais, gavimo dienos.

Pardavėjas neatsako, jei įrenginys naudojamas netinkamai.

Garantija neapima nuostolių, atsiradusių naudojant ar nenaudojant įrenginį arba jo priedus.

Pardavėjas neatsako už jokią žalą sveikatai, atsiradusią naudojant ar nenaudojant įrenginį arba jo priedus.

Garantinis remontas neatliekamas jei įrenginys sugadinamas dėl netinkamos tiekiamo vandens kokybės.

Kad įrenginys tinkamai veiktų, turi būti užtikrinta, kad keičiamos įrenginio dalys, būtų reguliariai keičiamos.

 

GARANTIJA NETAIKOMA

Įprastam nusidėvėjimui.

Mechaniniams pažeidimams, atsiradusiems transportavimo, montavimo ir/ar netinkamo naudojimo metu.

Žalai atsiradusiai dėl netinkamų ekspoatavimo sąlygų (užšaldymo, laikymo šalia šilumos šaltinio, didelės drėgmės, pažeidimams atsiradusiems dėl aplinkos sąlygų ir/ar saulės spindulių).

Išorinių priežasčių padarytai žalai, force majeure, atsitiktiniams incidentams (gaisras, potvynis, elektros įtampos šuoliai, dulkėtumas, riaušės, vagystė ir kt.).

Garantija netaikoma, jei pažeidžiama įrenginio sandara arba atliekama kokia nors modifikavimo procedūra.

Garantija netaikoma, jei vartotojas nesilaiko naudojimo vadove pateiktų nurodymų.

 

NORINT PASINAUDOTI ŠIOS GARANTIJOS SUTEIKIAMOMIS TEISĖMIS BŪTINA PATEIKTI

- įrenginio pirkimo įrodymą (sąskaitos faktūros numerį arba užsakymo numerį);

- nurodyti defektą arba gedimą.

Kilmės šalis: Kinija

RAŠYKITE MUMS

info@h2oras.lt

UAB H2Oras

P. Višinskio g. 102, LT-44151 Kaunas, Lietuva

SKAMBINKITE

TEL. +370 655 05109

MONTUOTOJO UŽSAKYMAS

TEL. +370 655 05109

PASTEBĖJOTE KLAIDŲ?