+370 655 05109 pagalba@91.lt
Select Page
Print Friendly, PDF & Email

ŠIUOLAIKINĖS SISTEMOS

SOEKS EKOVIZOR F3

NAUDOJIMO INSTRUKCIJA

Domina šis prietaisas? Aplankykite www.viva24.lt

Įvadas

Gerbiamas kliente!

Šiame vadove pateikiama visa informacija, reikalinga norint tinkamai eksploatuoti įrenginį SOEKS Ekovizor F3. Rekomenduojame atidžiai perskaityti vadovą ir tiksliai laikytis visų jame pateiktų nurodymų.

Gamintojas pasilieka teisę keisti įrenginio sąsają, atnaujinant programinę įrangą.

 

 

 

Įrenginio paskirtis

 

„SOEKS Ekovizor F3“ skirtas:

Greitam nitratų kiekio šviežiose daržovėse ir vaisiuose nustatymui. Nitratų kiekio analizė pagrįsta kintamojo aukšto dažnio srovės laidumo matuojamame produkte matavimu (jonometrija).

Foninės spinduliuotės lygio įvertinimas ir objektų, maisto, statybinių medžiagų, užterštų radioaktyviais elementais, aptikimas. Spinduliuotės fonas apskaičiuojamas pagal jonizuojančiosios spinduliuotės galios (gama spinduliuotės ir beta dalelių srauto) dydį.

Vandens kokybės nustatymas. Analizė pagrįsta kintamojo aukšto dažnio srovės laidumo matavimu.

 

 

 

 

 

 

SUKURTA IR PAGAMINTA RUSIJOJE

OOO “SOEKS” Maskva 2017

Visos teisės saugomos

Saugumo instrukcijos

Atidžiai perskaitykite šiuos saugumo nurodymus ir griežtai jų laikykitės. Nesilaikant šių taisyklių įrenginys gali netinkamai veikti arba visiškai sugesti. Gamintojo garantija netaikoma jei gedimai, atsiranda nesilaikant šių saugos taisyklių.

  • Nejunkite įrenginio USB jungtimi prie kompiuterio ar maitinimo lizdo, jei jame įdėtos baterijos, o ne akumuliatoriai, nes jos gali sprogti ar užsidegti.

  • Prietaisas nėra atsparus vandeniui. Jo negalima visiškai panardinti į skysčius, taip pat naudoti esant didelei drėgmei. Išimtis – prietaiso naudojimas vandens kokybės nustatymo režimu, kuriame tik matavimo zondas yra panardinamas į tikrinamą vandenį.

  • Saugokite prietaisą nuo stiprių smūgių ir kitokio mechaninio poveikio, galinčio sugadinti gaminį.

  • Nepalikite prietaiso ilgą laiką vietose, veikiamose intensyvios saulės šviesos arba aukštos temperatūros, nes tai gali sukelti elektrolito nutekėjimą iš baterijų ir prietaiso gedimą.

  • Nepalikite prietaiso ilgą laiką šalia įrenginių, kurie generuoja stiprius magnetinius laukus, pavyzdžiui, šalia magnetų ar elektros variklių, taip pat vietose, kur generuojami stiprūs elektromagnetiniai signalai, pavyzdžiui, šalia radijo siųstuvų bokštų.

  • Neatlikite matavimų šalia mobiliųjų telefonų ir mikrobangų krosnelių, nes prietaiso rodmenys gali būti iškreipti.

  • Neardykite ir nesistenkite savarankiškai taisyti prietaiso.

  • Įdėdami baterijas griežtai laikykitės poliškumo. Priešingu atveju prietaisas gali sugesti.

Sistemos sandara

Pagrindiniai prietaiso konstrukcijos elementai

1. Jungtis mikro USB – akumuliatoriaus įkrovimas.

2. Liečiamas ekranas – informacijos rodymas ir prietaiso meniu navigacija.

3. „OK“ mygtukas – prietaiso įjungimas / išjungimas, patvirtinimas (pasirinkimas).

4. „LEFT“ mygtukas – meniu navigacija, paspaudus dvi sekundes, grįžimas į ankstesnį meniu.

5. „RIGHT“ mygtukas – meniu navigacija.

6. Matavimo zondas įterpiamas į produktą, nitratų kiekio matavimui.

7. Apsauginis dangtelis – apsaugo zondą.

Techninės charakteristikos

Nitratų testeris

Nitratų kiekio matavimo diapazonas, mg/kg | nuo 20 iki 5000

Temperatūros kompensavimas °С  | nuo O iki 30

Matavimo paklaida  | ±12%

Vandens matavimas

Matavimo diapazonas, ppm (mg/l) | nuo 0 iki 5000

Rezoliucija, ppm (mg/l) | 10

Temperatūros kompensavimas ° C  | nuo 0 iki 30

Matavimo paklaida  | ±12%

Dozimetras

Matavimo vienetai | sivertai, rentgenai

Radioaktyvaus fono lygio rodiklių diapazonas, µSv/h  | iki 1000

Radioaktyvaus fono lygio rodiklių diapazonas, µR/h  | iki 100 000

Registruojama gama spinduliuotės energija, MeV | nuo 0,1

Įspėjimo apie radiacinio fono ribų viršijimą slenkstis µSv/h | nuo 0,1 iki 100

µR/h |  nuo 10 iki 10 000

Įspėjimo ribos apie viršytą kaupiamąją dozę, Sv | nuo 0,1×10-6 iki 1

R | nuo 10×10-6 iki 100

Dozės kaupimo laikas, dienos | iki 1000

Bendros charakteristikos

Darbo laikas, atsižvelgiant į miego režimą, valandų | iki 24

Maitinimo elementai | AAA tipo akumuliatoriai

Maitinimo įtampos diapazonas V | 2,0 – 3,5

Bendras matmenys, aukštis x plotis x storis, ne didesnis kaip mm | 147x54x21

Gaminio masė (su baterijomis), ne daugiau, gr. | 95

Akumuliatorių įkrovimo srovė, ne didesnė kaip, mA | 300

Srovės suvartojimas iš įkrovimo įrenginio arba USB, ne didesnis kaip, mA | 500

Įtampa prie kraunančiojo įtaiso išėjimo, V | nuo 4,5 iki 5,5

Ekranas | Spalvotas jutiklinis TET, 320×240 pikselių

Darbinių temperatūrų diapazonas, °С | nuo -20 iki +60

Naudojimas

ĮJUNGIMAS / IŠJUNGIMAS

Norėdami įjungti prietaisą, turite palaikyti „OK“ mygtuką tris sekundes. Norėdami išjungti prietaisą, turite palaikyti „OK“ mygtuką dvi sekundes.

PAGRINDINIS MENIU

DĖMESIO! Prieš įjungiant prietaisą pirmą kartą, nuo akumuliatoriaus skyriaus būtina nuimti izoliacinę plėvelę (ištraukti).

Įrenginys turi jutiklinį ekraną. Sąsaja gali būti valdoma tiek mygtukais, tiek per jutiklinį ekraną.    

Pagrindiniame prietaiso meniu yra piktogramos, kiekviena kurių leidžia pasirinkti reikiamą režimą. Meniu navigacija atliekama spustelėjus norimą piktogramą. Navigaciją per meniu taip pat galima atlikti mygtukais „LEFT“ ir „RIGHT“, įėjimas į pageidaujamą režimą atliekamas paspaudus mygtuką „OK“.

Įrenginio pagrindinį meniu sudaro šie skyriai:

“Nitratų matuoklis” – matuojamas nitratų kiekis produktuose.
“Dozimetras” – foninės spinduliuotės lygio matavimas.

“Vandens matavimas” – nustatomas kietųjų medžiagų (priemaišų) kiekis vandenyje.
„Nustatymai“ – prietaiso veikimo nustatymas.
„Informacija“ – gamintojo kontaktiniai duomenys.

PASLAUGOS INFORMACIJA

Įrenginio ekrane rodoma ši paslaugų informacija:

1. Akumuliatoriaus įkrovimo lygis

2. Kaupiamosios dozės būklė

3. Nuimtas zondo dangtelis

4. Prijungimas prie kompiuterio

5. Dabartinis laikas

6. Radioaktyviųjų dalelių indikatorius

7. Dabartinė radiacijos fono reikšmė

NITRATŲ MATAVIMAS

Nitratų kiekio matavimas grindžiamas patentuotu bioproduktų jonometrijos technologija (išradimo Nr. 2390767 JONOMETRINIS BIOPRODUKTŲ TYRIMO BŪDAS IR JO PRITAIKYMO ĮRENGINYS), sukurtas Soeks.

Ši technologija yra pagrįsta specializuotu aukšto dažnio elektros srovės perdavimo per vaisiaus masę algoritmu.

Kiekvieno vaisiaus arba daržovės sudėtyje yra tam tikra koncentracija būtinų jų gyvybinei veiklai kalio, magnio, geležies, vario, chloro, įvairių organinių rūgščių ir kitų medžiagų jonų, kurie būtini jų normaliam vystymuisi.

Kiekvienos konkrečios medžiagos (joninės arba molekulinės formos) turinį lemia konkretaus augalo biochemija (turi bazinį jonų kiekį), taip pat vandens ir dirvožemio, kuriame jis auga, sudėtis.

Efektyvesniam augalų augimui dažnai naudojamos trąšos, pavyzdžiui, druskų (nitratų, fosfatų ir kitų trąšų) pavidalu. Vandenyje tirpstantys nitratai ar fosfatai pasiekia augalą, kuris jas įsisavina druskos jonų pavidalu. 

Sklisdami augale, druskos jonai (nitratai, fosfatai ir pan.) kaupiasi įvairiose augalo dalyse, įskaitant vaisius, dėl to didėja elektrolitų kiekis ir atitinkamai vaisių (daržovių) terpės elektrinis laidumas.

SOEKS Ekovizor F3 yra sukalibruotas pagal nitratų jonų kiekį, kurių koncentracija vaisiuose ir daržovėse nustatoma pagal nepriklausomą analizės metodą (nitratų jonų potenciometrinis nustatymas pagal GOST 29270-95 “Vaisių ir daržovių perdirbimo produktai. Nitratų nustatymo metodai”).

Greitos analizės rezultatą įrenginys parodo nitratų jonų koncentracijos išraiška ir jos palyginimą su didžiausia leistina koncentracija matuojamame produkte. Prietaisas matuoja nitratų kiekį kilograme produkto svorio. Saugus suaugusiam žmogui šis kiekis yra 200-300 mg nitratų per parą. Toksiška dozė yra 600–700 mg nitratų per parą.

Pavyzdys. Išmatavus buroką, įrenginys parodė 1000 mg nitratų kilograme. Produktui tai yra norma, tačiau nepakenkiant sveikatai, galima suvartoti 200 gramų tokių burokų.

Išmatavus arbūzą ir gavus 350 mg / kg parodymą, turite suprasti, kad suvartojęs 2 kg tokios kokybės arbūzo, žmogus rizikuoja apsinuodyti.

Reikia nepamiršti, kad gautas rezultatas yra vertinamasis ir negali pakeisti kiekybinės cheminės analizės specializuotoje chemijos laboratorijoje, kuri nėra nemokama ir užima daug laiko.

Tačiau turėti tokią laboratoriją ir kvalifikuotą chemiką – analitiką namuose, daugeliui žmonių ne įmanoma, o turėdami Ekovizorių turite galimybę nepirkti įtartinų produktų ir apsaugoti save bei artimus žmones, ypač vaikus.

Tokia analizė naudojant nitratų matuoklį galima per keletą sekundžių, ir vienintelis dalykas, kurio reikia, kad prietaisas veiktų ilgą laiką, tai pakeisti baterijas arba įkrauti akumuliatorių, kaip įprasto mobilaus telefono.

Žinoma, gali kilti klausimas: kas, jei produkto perteklinis elektros laidumas atsiranda ne dėl nitratų jonų? Tokia situacija įmanoma, bet ar pirkėjui bus lengviau, nes jis nusipirks produktą, turintį didelį kiekį fosfatų (ar kitų jonų), o ne nitratų, arba ką tik pradėjusį gesti produktą? Reikia prisiminti, kad nustatytas kiekvieno atskiro šviežių vaisių ir daržovių tipo bazinis elektrinis laidumas, tuo tarpu produktui gendant pasikeičia organinių rūgščių sudėtis ir koncentracija.

DĖMESIO! Nerekomenduojama matuoti nitratų kiekio skysčiuose, chemiškai ir termiškai apdorotuose produktuose, taip pat į matavimo sąrašą neįtrauktuose produktuose. Duomenys, gauti atlikus šį matavimą, bus nepatikimi.

Atkreipkite dėmesį, kad prietaisas yra sukalibruotas matuoti kambario temperatūros produktus. Dėl pakitusios vaisiaus temperatūros, gali padidėti matavimo paklaida. Tai pasakytina apie produktus, ką tik išimtus iš šaldytuvo arba produktų, kurie stovėjo atviroje saulės šviesoje. SOEKS Ekovizor F3 įrenginyje įdiegta temperatūros kompensavimo funkcija. Temperatūros jutiklis yra įmontuotas į prietaiso zondą, kuris, dėka programinės įrangos korekcijų, leidžia gauti tą patį rezultatą, esant skirtingai matuojamo produkto temperatūrai.

Įjungus režimą „Nitratų matuoklis“, prietaisų ekrane rodomas produktų sąrašas. Turite pasirinkti produktą iš sąrašo. Naršymas sąraše atliekamas spaudžiant piktogramas „UP“ ir „DOWN“ ekrane arba spaudžiant „LEFT“ ir „RIGHT“ mygtukus ant prietaiso.

Pasirinkimas patvirtinamas paspaudus ant produkto sąraše arba spustelėjus mygtuką „OK“. Į pagrindinį meniu galite grįžti paspausdami „X“ piktogramą viršutiniame kairiajame ekrano kampe arba paspaudę ir laikydami „LEFT“ mygtuką ant prietaiso.

Pasirinkus, zondas yra kalibruojamas. Kalibravimo metu zondas neturėtų būti įterptas į produktą. Sukalibravus ekrane bus rodomas produkto pavadinimas, jo nitratų kiekio norma mg/kg ir rekomendacija įterpti zondą į produktą. Įterpkite zondą į gaminį, palaukite, kol stabilizuosis temperatūra (reikšmė rodoma viršutiniame dešiniajame ekrano kampe) ir paspauskite „MEASURE“ piktogramą ekrane arba paspauskite įrenginio „OK“ mygtuką.

„MEASURE“ piktogramą galite spustelėti iškart, nelaukdami, kol temperatūra stabilizuosis, nes įrenginys bet kuriuo atveju parodys matavimo rezultatus. Jei produktas buvo kambario temperatūros, rezultatas bus patikimas. Jei produktas buvo paimtas iš šaldytuvo, rezultatas bus mažiau patikimas. Tokiu atveju galite palaukti, kol temperatūra stabilizuosis ir spustelėti piktogramą „PAKARTOTI“. Tada, atsižvelgiant į produkto temperatūrą, prietaisas parodys tikslesnį rezultatą.

indikatorius, rodantis produkto temperatūros mažinimą

 

indikatorius rodantis produkto temperatūros didinimą

Kad matavimas būtų tiksliausias, būtina įterpti gaminio zondą į paveiksle pavaizduotą gylį.

Kad matavimas būtų tiksliausias, reikia palaukti, kol temperatūra stabilizuosis.

 

 

 

Matavimo proceso pabaigoje, ekrane rodoma informacija apie nitratų kiekį produkte.

 

 

“Nitratų kiekis normalus” – produktas yra saugus naudoti (žalias ekrano fonas).

„Nežymus normos perviršis“ – produktą galima vartoti, tačiau mažais kiekiais, rekomenduojama gaminį apdoroti termiškai. Vaikams ir pagyvenusiems žmonėms šio produkto nepatariama vartoti (geltonas ekrano fonas).

„Reikšmingas normos viršijimas“ – produkto vartoti nerekomenduojama (raudonas ekrano fonas).

DĖMESIO! Nitratų matuoklio sąraše yra vaisių ir daržovių, kurie turi oro ertmes, pavyzdžiui, paprika. Atliekant tokio vaisiaus matavimą, būtina stebėti, kad zondas nepatektų į oro ertmę. Jei zondas patenka į ertmę, tokių matavimų duomenys bus nepatikimi. 

“полость” – ertmė

RADIACIJOS LYGIO MATAVIMAS (DOZIMETRAS)

Kai kurių cheminių elementų (jie vadinami radioaktyviais izotopais) atomų branduoliai yra nestabilūs ir skyla į mažas elementarias daleles arba kvantus. Elementarių dalelių arba kvantų išsiskyrimas yra radioaktyvi spinduliuotė (radiacija).

Radiacija yra jonizuojančioji spinduliuotė, nes ji sukelia medžiagos, per kurią praeina, atomų jonizaciją. Jonizacija vadinamas procesas, kai atomas praranda vieną ar kelis elektronus. Praradus elektronus, branduolys ir likę elektronai sudaro sistemą su teigiamu krūviu, vadinamą jonu.

Jonizuoti atomai (jonai) savo savybėmis labai skiriasi nuo paprastų atomų. Jonai sunaikina kitas molekules, pažeisdami ryšius tarp atomų. Tai sąlygoja žalingą radiacijos poveikį (jonizuojančiosios spinduliuotės) žmonėms.

Spinduliuotės poveikis žmogaus organizmui vadinamas apšvitinimu. Radiacija, prasiskverbusi per bet kurį audinį, jonizuoja jų daleles ir molekules, o tai lemia jonizuotų atomų (jonų ar laisvųjų radikalų) susidarymą, kurie naikina molekules ir lemia masinę audinių ląstelių mirtį.

Kaip minėta anksčiau, atomų branduoliams skylant į elementariąsias daleles, vyksta jų spinduliavimas. Ši spinduliuotė skirstoma į šiuos tipus.

Alfa spinduliuotė (alfa dalelės) – sunkieji helio branduoliai, masyviausios dalelės.

Beta spinduliuotė (beta dalelės) yra elektronai, judantys labai dideliu greičiu. Į žmogaus organizmą beta dalelės gali prasiskverbti keletą centimetrų.

Gama spinduliuotė (gama dalelės) susideda iš gama-kvantų, kurios, nors ir laikoma dalelėmis, tuo pačiu metu yra elektromagnetinė spinduliuotė, pvz., saulės šviesa, radijo bangos ir rentgeno spinduliai. Jų skirtumas yra tik didelė energija, kurią turi kiekvienas gama-kvantas. Gama spinduliuotė visada plinta šviesos greičiu, kitų dalelių greitis daug mažesnis. Skirtingai nuo alfa ir beta dalelių, apsaugai nuo gama spinduliuotės reikia daug medžiagų, betono ar švino.

Rentgeno spinduliai – elektromagnetinė spinduliuotė (kaip ir gama spinduliuotė), tačiau turi mažiau energijos. Kasdieniame gyvenime sutinkama tik medicinos įstaigose.

Neutronų spinduliuotė yra krūvio neturinčių neutronų dalelių srautas. Jis yra tik branduoliniuose reaktoriuose. Paveiksle parodyta, kaip įvairios spinduliuotės rūšys įsiskverbia į medžiagas.

Šiuolaikiniuose buitiniuose dozimetruose spinduliuotė matuojama mikrosivertais per valandą (µSv/h) ir mikrorentgenais per valandą (µR/h).

Žmogaus organizmo sugeriama dozė matuojama mikrosivertais, o mikrorentgenais – radiacijos kiekis ore matavimo vietoje.

Vertinant spinduliuotės poveikį žmogaus organizmui, naudojama ekvivalentinės sugeriamosios dozės sąvoka – tai energijos kiekis, kurį sugeria kūno biologinio audinio masė, atsižvelgiant į to tipo radioaktyviosios spinduliuotės biologinį pavojų. Sugeriamos dozės matavimo vienetas yra sivertas (Sv).

Vertinant gama spinduliuotės, kuri yra skvarbiausia spinduliuotė, poveikį ir daro pagrindinį darbą apšvitindama visą organizmą, taip pat naudojama dozės ore sąvoka, kurios matavimo vienetas yra rentgenas (R).

Natūralaus radiacinio fono normos nėra. Radiacinis fonas visur yra skirtingas ir priklauso nuo regiono, vietovės ir radioaktyviųjų elementų kiekio, esančio aplinkiniuose objektuose. Pavyzdžiui, aukštumose radiacinis fonas visada yra didesnis nei lygumoje.

SOEKS Ekovizor F3 spinduliuotės fono matavimą atliekama µSv/h (mikrosivertai per valandą) ir µR/h (mikrorentgenai per valandą). Pagal biologinį poveikį, 0,01 µSv/h atitinka 1 µR/h.

Natūrali foninė spinduliuotė paprastai yra nuo 0,08 µSv/h iki 0,18 µSv/h. Laikoma, kad asmeniui saugus foninės spinduliuotės lygis yra iki 0,4 µSv/h. (Ekspozicija 0,4 µSv per valandą).

Kai lygis viršija 0,4 µSv/h, rekomenduojamas laikas, praleistas apšvitinimo zonoje, mažėja proporcingai dozės dydžiui. Esant radiacijos foniniam lygiui 0,4 µSv/h apšvitos zonoje galima būti 1 valandą, tai esant radiacijos foniniam lygiui 0,8 µSv/h, buvimas apšvitos zonoje neturi viršyti 30 minučių. Pagal analogiją buvimas apšvitos zonoje, kurios reikšmė 1,6 µSv/h, neturėtų trukti ilgiau kaip 15 minučių ir t.t.

Pasirinkus „Dozimetro“ režimą, atliekamas pasiruošimas matavimui, kuris būtinas siekiant preliminariai įvertinti registruojamas radioaktyviąsias daleles.

Toliau ekrane rodoma informacija apie foninės radiacijos būklę.

„Radiacinis fonas normalus“ – tai normalus, saugus žmonėms, radiacijos fonas (žalias ekrano fonas).

„Padidėjęs radiacijos fonas“ – buvimas tokioje radiacinio fono zonoje neturėtų viršyti 30 minučių (geltonas ekrano fonas).

„Pavojingas radiacijos fonas“ – tuoj pat turite palikti šią zoną (raudonas ekrano fonas).

„Dozimetro“ režimu prietaiso ekrane pateikiama ši informacija.

1.Indikatoriaus tikslumo skalė. Kuo labiau užpildyta ši skalė, tuo tiksliau rodoma dabartinė radiacinio fono reikšmė.

2. Dabartinė radiacijos fono reikšmė.

3. Matavimo vienetai.

4. Mygtukas „Dozė“ (perėjimas prie kaupiamosios dozės režimo).

5. Informacija apie radiacijos fono būklę.

6. Radiacijos fono slenkstis.

7. „RESET“ mygtukas, naudojamas atmesti dabartinį radiacinio fono parodymą.

 

Matuodami maisto, statybinių medžiagų ir kitų daiktų radiacinį foną, atlikite šiuos veiksmus:

Pamatuokite foninės spinduliuotės lygį kelių metrų atstumu nuo matuojamo objekto.

Prineškite prietaisą tiesiai prie matuojamo objekto ir išmatuokite foninę spinduliuotę kuo arčiau objekto.

Palyginkite parodymus, gautus toli ir arti objekto.

Vertinant skysčių radioaktyvų užterštumą, matavimas atliekamas virš atviro skysčio paviršiaus.

VANDENS MATAVIMAS (KOKYBĖS VERTINIMAS)

Vandens kokybės vertinimas yra skirtas nustatyti geriamojo vandens kokybę, taip pat vandens ruošimo, akvariumų, baseinų ir buitinių prietaisų, vandens valymo ir gryninimo sistemų, šulinių ir gręžinių vandens analizei.

Prietaisas matuoja vandenyje ištirpusių kietųjų dalelių (TDS – total dissolved solids) kiekį 1 mln. vandens dalelių – ppm (parts per million).

Be vandens molekulių, jo sudėtyje yra daug ištirpusių priemaišų. Kaip pagrindines priemaišas galima išskirti neorganines druskas (chloridus, kalcio, magnio, kalio ir natrio bikarbonatus, sulfatus) ir nedidelį kiekį organinių medžiagų.

Vandenyje ištirpusių kietųjų medžiagų kiekis atsiranda natūraliomis sąlygomis ir skiriasi priklausomai nuo geografinio regiono. Miesto sąlygomis vandens sudėčiai įtakos turi pramoninės nuotekos, miesto lietaus nuotekos, chloravimas ir t.t.

Vandenyje ištirpusios priemaišos lemia jo kokybę ir atitinkamai vandens poveikį gyviems organizmams.

Didelį poveikį žmogaus organizmo būklei turi vanduo, kuris naudojamas kiekvieną dieną. Kalio ir magnio druskų koncentracija yra atsakinga už jo kietumą. Didelis vandens kietumas blogina jo savybes, pvz., skonį, kvapą, drumstumą ir kt. Kietas vanduo turi neigiamą poveikį žmogaus virškinimo sistemai, skatina šlapimo takų ligas, neigiamai veikia odą ir plaukus prausiantis duše.

Ekovizor F3 pagalba galima nustatyti, ar vanduo tinka maistui, buities reikmėms, ar jį reikia valyti.

Ekovizor F3 gali būti naudojamas įvertinant vandens valymo filtrų veikimą. Ekovizor F3 taip pat gali būti naudojamas, jei namuose yra atvirkštinio osmoso filtras. Tokie filtrai turi keletą filtravimo etapų. Vienas iš etapų yra atvirkštinio osmoso membrana, tokia membrana sulaiko nešvarumus, kurių kitos rūšies filtrai negali atskirti. Membranos tarnavimo laikas labai priklauso nuo kietųjų dalelių koncentracijos tiekiamame vandenyje. Užsikimšus membranai, atsiranda mechaninių pažeidimų ir dėl to sugenda visas valymo įrenginys.

Naudodami „Ecovizor F3“, galite išmatuoti kietųjų medžiagų koncentraciją valymo įrenginio įleidimo ir išleidimo angoje ir užregistruoti vertes. Po tam tikro įrenginio veikimo laiko atlikite pakartotinius matavimus. Jei druskos koncentracija išleidime padidėjo, tai rodo, kad reikia plauti arba pakeisti membraną.

Kita „Ekovizor F3“ taikymo sritis yra akvariumistika. Prietaisas padės parinkti vandenį su reikiama kietųjų dalelių koncentracija.

Ekovizor F3 taip pat gali būti naudojamas laistant augalus ir gėles. Augalus laistyti kietu vandeniu yra negerai, nes dėl to didėja kalkių kiekis dirvožemyje ir dirvožemis tampa šarminiu, o tai lemia visų dirvožemio maistinių savybių blokavimą.

Vanduo, kuriame yra didelis kietųjų medžiagų kiekis, kenkia buitiniams prietaisams (skalbimo mašinoms, kavos virimo aparatams, lygintuvams su garų generatoriais, virduliams, indaplovėms, vandens šildytuvams). Visuose šiuose įrenginiuose yra šildymo elementas. Kalkės ant šildymo elemento žymiai pailgina šildymo laiką, įtakoja perkaitimą ir greitą gedimą. Ekovizor F3 gali padėti išanalizuoti buitiniams prietaisams naudojamo vandens kokybę, kad būtų galima pritaikyti priemones, skirtas suminkštinti vandenį.

 

Įjungus režimą „Vandens matavimas“, zondas yra kalibruojamas. Kalibravimo metu zondas neturėtų būti vandenyje. Po kalibravimo ekrane pasirodys rekomendacija panardinti zondą į matuojamą vandenį.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Būtina panardinti zondą į vandenį iki nurodyto gylio, palaukti, kol temperatūra stabilizuosis (vertė rodoma viršutiniame dešiniajame ekrano kampe) ir ekrane paspausti „MATUOTI“ piktogramą arba prietaiso mygtuką „OK“.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DĖMESIO! Nenardinkite prietaiso žemiau nurodyto gylio, nes galite sugadinti įrenginį.

 

 

 

 

 

 

Matavimo proceso pabaigoje ekrane rodoma informacija apie kietųjų medžiagų kiekį vandenyje.

 „Minkštas vanduo“ – vanduo tinka gerti (mėlynas ekrano fonas).

„Vidutinio kietumo vanduo“ – vanduo, tinkamas gerti mažais kiekiais (geltonas ekrano fonas).

„Kietas vanduo“ vanduo netinkantis gerti (raudonas ekrano fonas).

Nustatymai

Nustatymo režime galite konfigūruoti įrenginį pagal šiuos parametrus:

1.Nustatykite radiacijos matavimo vienetus.

2. Nustatykite radiacijos fono slenkstį.

3. Nustatykite kaupiamosios dozės ribą.

4. Nustatykite ekrano ryškumą.

5. Garso nustatymai.

6. Nustatykite perėjimo į miego režimą laiką.

7. Nustatykite prietaiso išjungimo laiką.

8. Nustatykite datą.

9. Nustatykite laiką.

10. Perjungimas į nitratų matavimo režimą, nuimant zondo dangtelį.

11. Išjungia jutiklinį ekraną.

Matavimo vienetų nustatymas

Šioje dalyje galite nustatyti matavimo vienetus (sivertus arba rentgenus).

Vienetai nustatomi paspaudus ekrane rodomą piktogramą „kairėn“ ir „dešinėn“ arba prietaiso korpuso mygtukus „LEFT“ ir „RIGHT“. Pasirinkimas patvirtinamas paspaudus ekrano „SAVE“ piktogramą arba prietaiso mygtuką „OK“. Galite grįžti į ankstesnę meniu dalį paspausdami „X“ piktogramą viršutiniame kairiajame ekrano kampe arba paspaudę ir laikydami kairįjį prietaiso mygtuką.

Radiacijos fono slenksčio nustatymas

Šioje dalyje galite nustatyti radiacijos fono lygį, kurį viršijus prietaisas signalizuos. Ribą galima nustatyti nuo 0 iki 100 μSv/h (nuo 0 iki 10 000 μR/h). Vienetų pasirinkimas atliekamas paspaudus ekrane rodomas „left“ ir „right“ piktogramas arba prietaiso korpuso mygtukus „LEFT“ ir „RIGHT“. Pasirinkimas patvirtinamas paspaudus ekrane „SAVE“ piktogramą arba prietaiso mygtuką „OK“. Galite grįžti į ankstesnę meniu dalį paspausdami „X“ piktogramą viršutiniame kairiajame ekrano kampe arba paspaudę ir laikydami kairįjį prietaiso mygtuką.

Kaupiamos dozės ribos nustatymas

Šioje dalyje galite nustatyti kaupiamosios dozės ribą, kurią viršijus prietaisas signalizuos. Ribą galima nustatyti nuo 0 iki 1 Sv (nuo 0 iki 100 R). Vienetai pasirenkami paspaudus ekrane rodomas „kairėn“ ir „dešinėn“ piktogramas arba prietaiso korpuso mygtukus „LEFT“ ir „RIGHT“. Pasirinkimas patvirtinamas paspaudus ekrane piktogramą „SAVE“ arba prietaiso mygtuką „OK“. Galite grįžti į ankstesnę meniu dalį spustelėję „X“ piktogramą viršutiniame kairiajame ekrano kampe arba paspaudę ir laikydami kairįjį prietaiso mygtuką.

Ekrano ryškumo nustatymas

Šioje dalyje galite nustatyti ekrano ryškumą. Ryškumas gali būti trijų lygių. Pasirinkimas atliekamas paspaudus ekrane rodomas piktogramas „kairėn“ ir „dešinėn“ arba prietaiso korpuso mygtukus „LEFT“ ir „RIGHT“. Pasirinkimas patvirtinamas paspaudus ekrane „SAVE“ piktogramą arba prietaiso mygtuką „OK“. Galite grįžti į ankstesnę meniu dalį paspausdami „X“ piktogramą viršutiniame kairiajame ekrano kampe arba paspaudę ir laikydami kairįjį prietaiso mygtuką.

Garso nustatymas

Šioje dalyje galite nustatyti įrenginio įjungimo/išjungimo garsą, dalelių skaitiklio garsą, foninės spinduliuotės slenksčio garsą, kaupiamosios dozės ribos garsą. Pasirinkimas atliekamas paspaudus piktogramas „aukštyn“ ir „žemyn“ ekrane arba „LEFT“ ir „RIGHT“ mygtukus ant prietaiso korpuso. Pasirinkimas patvirtinamas paspaudus ekrane „SAVE“ piktogramą arba prietaiso mygtuką „OK“. Galite grįžti į ankstesnę meniu dalį paspausdami „X“ piktogramą viršutiniame kairiajame ekrano kampe arba paspaudę ir laikydami kairįjį prietaiso mygtuką.

Perėjimo į miego režimą laiko nustatymas

Šioje dalyje galite nustatyti laiką, per kurį turi įsijungti miego režimas (nuo 10 iki 60 sekundžių), arba išjungti šį režimą. Pasirinkimas atliekamas paspaudus ekrane rodomas „kairėn“ ir „dešinėn“ piktogramas arba prietaiso korpuso mygtukus „LEFT“ ir „RIGHT“. Pasirinkimas patvirtinamas paspaudus ekrane „SAVE“ piktogramą arba prietaiso korpuso mygtuką „OK“. Galite grįžti į ankstesnę meniu dalį paspausdami „X“ piktogramą viršutiniame kairiajame ekrano kampe arba paspausdami ir laikydami kairįjį prietaiso mygtuką.

Automatinio prietaiso išsijungimo laiko nustatymas

Šioje dalyje galite nustatyti, kad prietaisas automatiškai išsijungtų (nuo 1 iki 60 minučių) arba išjungti šį režimą. Pasirinkimas atliekamas paspaudus ekrane rodomas piktogramas „kairėn“ ir „dešinėn“ arba prietaiso korpuso mygtukus „LEFT“ ir „RIGHT“. Pasirinkimas patvirtinamas paspaudus „SAVE“ piktogramą ekrane arba prietaiso mygtuką „OK“. Galite grįžti į ankstesnę meniu dalį paspausdami „X“ piktogramą viršutiniame kairiajame ekrano kampe arba paspaudę ir laikydami kairįjį prietaiso mygtuką.

Datos nustatymas

Šioje dalyje galite nustatyti dabartinę datą. Nustatymas atliekamas paspaudus ekrane rodomas piktogramas „kairėn“ ir „dešinėn“ arba prietaiso korpuso mygtukus „LEFT“ ir „RIGHT“. Kai jutiklinis ekranas yra išjungtas, perėjimas tarp dienos/mėnesio/metų atliekamas ilgai spaudžiant „RIGHT“ mygtuką. Pasirinkimas patvirtinamas paspaudus „SAVE“ piktogramą ekrane arba prietaiso mygtuką „OK“. Galite grįžti į ankstesnę meniu dalį paspausdami „X“ piktogramą viršutiniame kairiajame ekrano kampe arba paspaudę ir laikydami kairįjį prietaiso mygtuką.

Laiko nustatymas

Šioje dalyje galite nustatyti dabartinį laiką. Valandos ir minutės pasirenkamos paspaudus „kairėn“ ir „dešinėn“ piktogramas ekrane arba prietaiso „LEFT“ ir „RIGHT“ mygtukus. Kai jutiklinis ekranas yra išjungtas, perėjimas iš valandų į minutes atliekamas ilgai spaudžiant „RIGHT“ mygtuką. Pasirinkimas patvirtinamas paspaudus „SAVE“ piktogramą ekrane arba prietaiso mygtuką „OK“. Galite grįžti į ankstesnę meniu dalį paspausdami spustelėję „X“ piktogramą viršutiniame kairiajame ekrano kampe arba paspaudę ir laikydami kairįjį prietaiso mygtuką.

Prietaiso įjungimas nuimant zondo dangtelį

Šioje dalyje galite nustatyti galimybę perjungti į nitratų matavimo režimą, nuimant zondo dangtelį. Nustatymas atliekamas paspaudus ant piktogramos “✓” ekrane arba prietaiso „LEFT“ ir „RIGHT“ mygtukus. Pasirinkimas patvirtinamas paspaudus „SAVE“ piktogramą ekrane arba prietaiso mygtuką „OK“. Galite grįžti į ankstesnę meniu dalį spustelėję „X“ piktogramą viršutiniame kairiajame ekrano kampe arba paspaudę ir laikydami kairįjį prietaiso mygtuką.

Jutiklinio ekrano išjungimas

Šioje dalyje galite išjungti jutiklinį ekraną. Pasirinkimas atliekamas paspaudus „✓“ piktogramą ekrane arba prietaiso „LEFT“ ir „RIGHT“ mygtukus. Pasirinkimas patvirtinamas paspaudus ekrano „SAVE“ piktogramą arba prietaiso mygtuką „OK“. Galite grįžti į ankstesnę meniu dalį spustelėję „X“ piktogramą viršutiniame kairiajame ekrano kampe arba paspaudę ir laikydami kairįjį prietaiso mygtuką.

Techninis aptarnavimas

Akumuliatoriaus įkrovimas

Kad įkrauti akumuliatorių, USB kabelį reikia prijungti prie mikro USB ertmės, esančios viršutinėje prietaiso dalyje ir įkišti maitinimo adapterį į lizdą. Be to, prietaisas gali būti pakraunamas per nešiojamojo kompiuterio arba kompiuterio jungtį.

Naudojimo laikas, saugojimas ir utilizacija

Prietaiso tarnavimo laikas yra ne trumpesnis kaip 8 metai nuo pardavimo datos.

Saugojimas

Gamintojo pakuotėje esantis prietaisas turi būti laikomas šildomose vietose, esant aplinkos temperatūrai nuo +5 iki +40 ° C, santykinė oro drėgmė ne aukštesnė kaip 80% esant 25 °C temperatūrai (saugojimo sąlygos 1 pagal GOST 15150-69).

Sandėliavimo patalpose neturėtų būti laidžių dulkių, rūgščių garų, šarmų ir kitokios agresyvios aplinkos.

Transportavimo taroje, nešildomoje sandėliavimo patalpoje, prietaisą galima laikyti ne ilgiau kaip tris mėnesius, jei jis laikomas ilgiau nei tris mėnesius, prietaisas turi būti išimtas iš transportavimo taros.

Perdirbimas

Prietaisas turi būti sunaikintas eksploatacijos vietoje pagal regioninius normatyvinius dokumentus.

Transportavimas

Į transportavimo tarą supakuoto prietaiso gabenimą, bet kokiu atstumu, galima atlikti bet kokio tipo transportu, pagal galiojančias atitinkamos rūšies krovinių vežimo taisykles. Tokiu atveju tara turi būti apsaugota nuo tiesioginio kritulių poveikio.

Krovinį lėktuvu vežti leidžiama tik šildomuose hermetiškuose skyriuose.

Transporto priemonių tara turi būti padėta ir pritvirtinta taip, kad būtų užtikrinta stabili padėtis ir nejudėjimas.

Transportavimo sąlygos turi atitikti saugojimo sąlygas 5 pagal GOST 15150-69.

Po transportavimo esant neigiamomis arba padidintoms temperatūroms, prieš įjungiant prietaisą, jis turi būti bent dvi valandas laikomas įprastomis klimato sąlygomis.

Programinės įrangos atnaujinimas

SOEKS ECOVISOR MANAGER programinės įrangos ir programinės įrangos, skirtos SOEKS ECOVISOR įrenginiams

DIEGIMO INSTRUKCIJOS

1.Kad įdiegtumėte „Soeks Ecovisor Manager“ programinę įrangą (toliau – programa), turite atsisiųsti programą soeks-setup-1.0.3 iš svetainės www.soeks.ru

2. Tada jums reikia paleisti atsisiųstą failą iš interneto naršyklės skyriaus „Atsisiuntimai“ arba iš aplanko, kuriame yra atsisiųstas failas.

3. Atsidariusiame programos lange pažymėkite langelį, kuriame sutinkate su programinės įrangos naudojimo sąlygomis, ir spustelėkite mygtuką INSTAL.

4. Kitame lange spustelėkite mygtuką NEXT.

5. Toliau dar kartą turite sutikti su programinės įrangos naudojimo sąlygomis ir paspausti mygtuką NEXT.

6. Kitame lange spustelėkite mygtuką NEXT. Jei reikia, programos diegimui galite pasirinkti kitą aplanką..

7. Toliau turite paspausti mygtuką INSTAL.

8. Būtina pažymėti varnele langelį „Launch SOEKS Manager“ ir paspausti mygtuką FINISH.

9. Pasibaigus diegimui, pasileis „Soeks Ecovisor Manager“ programa ir pasirodys langas su pranešimu apie sėkmingą jos įdiegimą. Būtina uždaryti pranešimo langą, paspaudžiant mygtuką CLOSE. Kompiuterio darbalaukyje bus įdiegta SOEKS programos paleidimo piktograma.

10. Norint atnaujinti programinę įrangą, turite įjungti SOEKS ECOVISOR įrenginį ir prijungti jį prie kompiuterio per USB prievadą.

11. Sėkmingai prijungus įrenginį prie kompiuterio, jungties prievado numeris bus rodomas apatiniame kairiajame programos kampe ir OK laukas bus išskirtas žalia spalva. Turite spustelėti mygtuką ОБНОВЛЕНИЕ. Programa prisijungs prie serverio, tai užtruks šiek tiek laiko, kuris priklauso nuo tinklo ryšio greičio. Turite palaukti, kol bus užmegztas ryšys su serveriu.

12. Tada spustelėkite mygtuką OK.

13. Programa gaus duomenis iš įrenginio ir pasiūlys naujausią programinės įrangos versiją. Turite spustelėti mygtuką YES. Jei įrenginyje įdiegta naujausia programinės įrangos versija ir jos nereikia atnaujinti, programa parodys pranešimą „B приборе установлено самое новое ПО. Обновление не требуется“ (Įrenginyje įdiegta naujausia programinė įranga. Nereikia atnaujinti.)

14. Kitame žingsnyje, įrenginio tvarkyklė atliks programinės įrangos atnaujinimą. „Besisukanti pavara“ signalizuos apie programinės įrangos naujinimo procesą, tuo pat metu užpildydama apatiniame dešiniajame kampe esančią laiko juostą.

15. Pasibaigus programinės įrangos atnaujinimo procesui, programa parodys pranešimą apie sėkmingą jo užbaigimą. Spustelėjus mygtuką OK, programa automatiškai užsidarys.

„Soeks Ecovisor Manager“ programinės įrangos pašalinimas atliekamas naudojant standartinius „Windows“ operacinės sistemos įrankius.

 

Gamintojas deklaruoja, kad šis įrenginys atitinka visus atitinkamus pagrindinius ES reglamentų reikalavimus

ELEKTROS PREKIŲ UTILIZACIJA

Ant produkto arba jo pakuotės esantis simbolis nurodo, kad įrenginys neturėtų būti išmestas su įprastomis buitinėmis atliekomis. Įrenginys turėtų būti perduotas į elektros ir elektroninės įrangos atliekų perdirbimo surinkimo centrą. Išmesdami įrenginį teisingai galėsite išvengti bet kokių neigiamų pasekmių ir poveikio aplinkai ir žmonių sveikatai, kuris gali atsirasti, jei gaminys išmetamas netinkamai. Prireikus išsamios informacijos apie įrenginio šalinimą ir perdirbimą, kreipkitės į atitinkamas savivaldybių institucijas, atsakingas už atliekų tvarkymą, atliekų tvarkymo paslaugų įmones, arba parduotuvę, kurioje pirkote įrenginį.

NURODYMAI, KAIP IŠMESTI PANAUDOTAS PAKAVIMO MEDŽIAGAS

Išmeskite pakavimo medžiagas į tam skirtą atliekų išmetimo vietą.

GARANTIJA

24 mėnesiai asmeniniam naudojimui
12 mėnesių komerciniam naudojimui

Įrenginys neturi specialių garantijos kortelių - garantiją įrodo įsigijimo dokumentas (kvitas arba sąskaita faktūra).

Esant paslėptiems gamyklos defektams, įrenginys bus suremontuotas arba pakeistas nauju, jei jo remontas neįmanomas arba neekonomiškas.

Pardavėjas garantuoja atsarginių dalių tiekimą mažiausiai penkerius metus nuo garantijos laikotarpio pabaigos.

Reikalauti garantinės priežiūros galima tik jei reikia keisti ar taisyti sugedusius komponentus. Garantiniu laikotarpiu atskleistų gedimų ir defektų taisymas nemokamo aptarnavimo centre bus atliktas per 14 dienų nuo įrenginio, kartu su nurodytais dokumentais, gavimo dienos.

Pardavėjas neatsako, jei įrenginys naudojamas netinkamai.

Garantija neapima nuostolių, atsiradusių naudojant ar nenaudojant įrenginį arba jo priedus.

Pardavėjas neatsako už jokią žalą sveikatai, atsiradusią naudojant ar nenaudojant įrenginį arba jo priedus.

Garantinis remontas neatliekamas jei įrenginys sugadinamas dėl netinkamos tiekiamo vandens kokybės.

Kad įrenginys tinkamai veiktų, turi būti užtikrinta, kad keičiamos įrenginio dalys, būtų reguliariai keičiamos.

 

GARANTIJA NETAIKOMA

Įprastam nusidėvėjimui.

Mechaniniams pažeidimams, atsiradusiems transportavimo, montavimo ir/ar netinkamo naudojimo metu.

Žalai atsiradusiai dėl netinkamų ekspoatavimo sąlygų (užšaldymo, laikymo šalia šilumos šaltinio, didelės drėgmės, pažeidimams atsiradusiems dėl aplinkos sąlygų ir/ar saulės spindulių).

Išorinių priežasčių padarytai žalai, force majeure, atsitiktiniams incidentams (gaisras, potvynis, elektros įtampos šuoliai, dulkėtumas, riaušės, vagystė ir kt.).

Garantija netaikoma, jei pažeidžiama įrenginio sandara arba atliekama kokia nors modifikavimo procedūra.

Garantija netaikoma, jei vartotojas nesilaiko naudojimo vadove pateiktų nurodymų.

 

NORINT PASINAUDOTI ŠIOS GARANTIJOS SUTEIKIAMOMIS TEISĖMIS BŪTINA PATEIKTI

- įrenginio pirkimo įrodymą (sąskaitos faktūros numerį arba užsakymo numerį);

- nurodyti defektą arba gedimą.

Kilmės šalis: Rusija

RAŠYKITE MUMS

info@h2oras.lt

UAB H2Oras

P. Višinskio g. 102, LT-44151 Kaunas, Lietuva

SKAMBINKITE

TEL. +370 655 05109

MONTUOTOJO UŽSAKYMAS

TEL. +370 655 05109

PASTEBĖJOTE KLAIDŲ?